Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » TOP 10 FAKTOV O HYPERTENZII
ADVERTORIAL

Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je celosvetovo hlavnou príčinou predčasných úmrtí. Podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií sú v ohrození stotisíce Slovákov a stále pribúdajú.

ERIKA ZIMANOVÁ

Únia pre zdravšie srdce

Vysokému krvnému tlaku sa zvykne hovoriť aj tichý zabijak. Väčšina ľudí totiž zistí, že má hypertenziu, až keď ich postihne srdcový infarkt alebo mozgová mŕtvica. Hypertenzia je hlavnou príčinou predčasných úmrtí na celom svete.

FOTO: Omron

Tu je TOP 10 faktov o hypertenzii, ktoré by ste mali vedieť:

1. Hypertenzia je jedným z najbežnejších ochorení, ktoré postihuje milióny ľudí na celom svete.

2. Hypertenzia môže byť asymptomatická. Väčšina ľudí s hypertenziou nemá žiadne zjavné príznaky. Preto je dôležité si pravidelne merať krvný tlak a sledovať jeho hodnoty.

3. Je hlavným rizikovým faktorom pre srdcové ochorenia. Vysoký krvný tlak je jedným z hlavných rizikových faktorov pre vývoj srdcových ochorení, ako sú infarkt myokardu a srdcové zlyhanie.

4. Môže ovplyvniť ďalšie orgány. Chronický vysoký krvný tlak môže poškodiť cievy a orgány, ako sú srdce, mozog, obličky a oči.

5. Môže byť dôsledkom genetických faktorov. V niektorých prípadoch môže byť hypertenzia spôsobená genetickými faktormi a vyskytovať sa vo viacerých generáciách v rodine.

6. Je spojená s nesprávnym životným štýlom. Nekontrolovaný príjem soli, vysoká konzumácia alkoholu, fajčenie, nezdravá strava a sedavý životný štýl, môžu prispieť k rozvoju hypertenzie.

7. Môže byť ovplyvnená stresom. Chronický stres a dlhodobé vystavovanie sa stresovým situáciám môžu mať vplyv na vývoj hypertenzie u niektorých ľudí.

8. Diagnostika sa robí meraním krvného tlaku. Diagnostika hypertenzie sa zvyčajne vykonáva meraním krvného tlaku pomocou tlakomera.

9. Dôležitá je pravidelná kontrola krvného tlaku. Pravidelná kontrola krvného tlaku je dôležitá na monitorovanie stavu hypertenzie aj na účinnosť liečby.

10. Možno ju kontrolovať a riadiť. Hypertenzia je chronické ochorenie, ktoré sa však dá kontrolovať a riadiť prostredníctvom zmien životného štýlu, stravovania, fyzickej aktivity a liekov pod dohľadom lekára. Tieto fakty nám pripomínajú dôležitosť prevencie, sledovania a liečby hypertenzie. Merať si krvný tlak, dodržiavať zdravý životný štýl, pravidelne navštevovať lekára.

AKO SI MÔŽETE ZMERAŤ KRVNÝ TLAK DOMA?

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » TOP 10 FAKTOV O HYPERTENZII
ADVERTORIAL

MARTIN VELLORIA

bylinkár srdcom

Naši predkovia liečbu bylinkami využívali ako prvú a často jedinú možnosť, ktorá bola pre nich dostupná.

Dnes sa k nej utiekame, až keď zlyhá medicínska liečba. V tejto situácii veľa ľudí očakáva rýchly výsledok a nedopraje bylinkám dostatok času, aby sa ich liečivá sila naplno prejavila. Pretože táto sila rastie v čase, deň po dni. Podobne ako vznikajú v jaskyniach, kvapku po kvapke, nádherné kvaple. Takto nás príroda krok za krokom uzdravuje, buduje naše zdravie a dokáže nás milo prekvapiť či „zázračne“ uzdraviť.

Vhodne skombinované bylinky sa vzájomne podporujú a ich liečivé účinky silnejú, podobne ako v povesti o Svätoplukových prútoch, keď jednotlivo ktorýkoľvek prút bolo možné ľahko zlomiť, ale v spoločnom zväzku bol nezlomiteľný. 

Tento princíp sme uplatnili aj pri tvorbe liečivej zmesi byliniek pre zdravie žien AFRODITA.

V rámci prevencie stačí popíjať 1 šálku denne po dúškoch. Pokiaľ potrebujete liečiť zdravotný problém, je vhodné popíjať 3 až 4 šálky denne. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je mesiac, potom je vhodná týždňová pauza a cyklus možno opakovať až do vyliečenia.

Unikátne zloženie zmesi AFRODITA umožňuje použiť ju aj na prípravu sedacieho kúpeľa.

Kedy vám AFRODITA pomôže?

Pri nepravidelnom a bolestivom cykle, pri nadmernom krvácaní počas cyklu, pri bolestivom PMS, pri častých zápaloch močových ciest, vaječníkov, maternice, pri ťažkostiach s počatím a donosením zdravého bábätka.

Príroda je ako otvorená kniha, jej čítaním sa učíme deň za dňom.

Ktoré byliny nájdete v ženskom čaji AFRODITA? 

Ako prvú, našu kľúčovú bylinu na liečbu všetkých „ženských“ neduhov, vrátane neplodnosti – Alchemilku obyčajnú. Jej skladané vejárovité listy ako ženská sukňa a „lapač nebeskej rosy“, pre alchymistov na výrobu kameňa mudrcov, ju posunuli ľudove až medzi liečebne zázračnú. 

V našej zmesi sa ďalej nachádza Nechtík lekársky, ktorý je protizápalovou bylinou, udržuje ženské orgány v zdraví bez zápalov a výtokov. Výborným je takisto Rebríček obyčajný. Svojimi antibakteriálnymi a dezinfekčnými účinkami udržuje zdravé mikrobiálne osadenstvo ženských orgánov a chráni ich pred zápalom. Nadmerné „ženské“ krvácanie reguluje Pastierska kapsička a taktiež udržiava žily a cievy čistými.

Okrem toho sú vhodnými bylinkami na ženské zdravie Hluchavka bielaNátržník husí a Kapucínka  väčšia, ktorá udržiava zdravé močové cesty a uzdraví aj chronické ťažkosti.

čaj pre ženy AFRODITA
Next article