Domovská stránka » Ženské zdravie » AKO SI MÔŽETE ZMERAŤ KRVNÝ TLAK DOMA?
ADVERTORIAL

Vďaka dostupnej digitálnej technológii máte teraz prístup k rovnakým vysoko presným tlakomerom, ako používajú lekári.


Vaše doma namerané hodnoty môžu pomôcť lekárovi stanoviť diagnózu, pretože si v pohodlí domova môžete merať krvný tlak opakovane a počas dlhého časového obdobia.

Tlakomery sú tiež silným motivačným faktorom: hypertenzia nebolí, necítite, že sa niečo deje, až kým si nezačnete svoj krvný tlak pravidelne monitorovať. Tlakomery sú, podobne ako glukomery (prístroje na meranie hladiny cukru v krvi pre ľudí s diabetom), skvelým príkladom digitálnej technológie, ktorá zlepšuje kvalitu našich životov.

Vyberte si vhodný tlakomer

Pri výbere tlakomeru je dôležité zvážiť veľkosť manžety, funkcie tlakomeru a jeho klinické overenie presnosti. Vyberte si tlakomer, ktorý vám vyhovuje a spĺňa vaše potreby.

Sprievodca nákupom tlakomeru

Príprava na meranie

Pred meraním krvného tlaku by ste mali chvíľu pokojne sedieť a vyhýbať sa cvičeniu. Nemali by ste jesť a požívať kofeínové nápoje. Sedenie by malo byť pohodlné, s rovnou chrbticou a nohami pevne na zemi.

Meranie krvného tlaku

Samotné meranie krvného tlaku je veľmi jednoduché. Manžetu tlakomeru umiestnite okolo ruky alebo zápästia. Zapnite tlakomer, manžeta sa nafúkne a meranie sa začne. Po skončení merania sa manžeta sama vyfúkne. Na záver sa výsledok zobrazí na displeji tlakomeru.

Ako merať krvný tlak doma?

Zaznamenajte si výsledok

Po meraní si zaznamenajte svoje výsledky. Ak váš tlakomer neukladá namerané hodnoty do pamäte, zapíšte si ich alebo si stiahnite aplikáciu, aby ste mohli sledovať zmeny v priebehu času.

Čo znamenajú vaše hodnoty krvného tlaku?

Kto predáva najlepšie tlakomery na domáce použitie?

Tlakomery na domáce použitie môžete kúpiť v lekárňach, výdajniach zdravotníckych pomôcok, alebo na internete. Tlakomery sú dnes cenovo už prekvapivo dostupné.

Spoločnosť OMRON, ako jeden z vedúcich svetových výrobcov zdravotníckych technológií, ponúka širokú škálu tlakomerov, ktoré sa prispôsobujú potrebám rôznych používateľov. Vrátane tých s dlhšími manžetami či funkciou na pripojenie k smartfónu. Tlakomery OMRON majú klinické overenie presnosti, jednoduché ovládanie a ľahko čitateľný displej.

Ak hľadáte spoľahlivý a presný tlakomer, ktorý vám pomôže monitorovať váš krvný tlak doma, tlakomery OMRON môžu byť pre vás tou správnou voľbou.

TOP 10 FAKTOV O HYPERTENZII

Ďalší článok