Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » AKO SI MÔŽETE ZMERAŤ KRVNÝ TLAK DOMA?
ADVERTORIAL

Vďaka dostupnej digitálnej technológii máte teraz prístup k rovnakým vysoko presným tlakomerom, ako používajú lekári.


Vaše doma namerané hodnoty môžu pomôcť lekárovi stanoviť diagnózu, pretože si v pohodlí domova môžete merať krvný tlak opakovane a počas dlhého časového obdobia.

Tlakomery sú tiež silným motivačným faktorom: hypertenzia nebolí, necítite, že sa niečo deje, až kým si nezačnete svoj krvný tlak pravidelne monitorovať. Tlakomery sú, podobne ako glukomery (prístroje na meranie hladiny cukru v krvi pre ľudí s diabetom), skvelým príkladom digitálnej technológie, ktorá zlepšuje kvalitu našich životov.

Vyberte si vhodný tlakomer

Pri výbere tlakomeru je dôležité zvážiť veľkosť manžety, funkcie tlakomeru a jeho klinické overenie presnosti. Vyberte si tlakomer, ktorý vám vyhovuje a spĺňa vaše potreby.

Sprievodca nákupom tlakomeru

Príprava na meranie

Pred meraním krvného tlaku by ste mali chvíľu pokojne sedieť a vyhýbať sa cvičeniu. Nemali by ste jesť a požívať kofeínové nápoje. Sedenie by malo byť pohodlné, s rovnou chrbticou a nohami pevne na zemi.

Meranie krvného tlaku

Samotné meranie krvného tlaku je veľmi jednoduché. Manžetu tlakomeru umiestnite okolo ruky alebo zápästia. Zapnite tlakomer, manžeta sa nafúkne a meranie sa začne. Po skončení merania sa manžeta sama vyfúkne. Na záver sa výsledok zobrazí na displeji tlakomeru.

Ako merať krvný tlak doma?

Zaznamenajte si výsledok

Po meraní si zaznamenajte svoje výsledky. Ak váš tlakomer neukladá namerané hodnoty do pamäte, zapíšte si ich alebo si stiahnite aplikáciu, aby ste mohli sledovať zmeny v priebehu času.

Čo znamenajú vaše hodnoty krvného tlaku?

Kto predáva najlepšie tlakomery na domáce použitie?

Tlakomery na domáce použitie môžete kúpiť v lekárňach, výdajniach zdravotníckych pomôcok, alebo na internete. Tlakomery sú dnes cenovo už prekvapivo dostupné.

Spoločnosť OMRON, ako jeden z vedúcich svetových výrobcov zdravotníckych technológií, ponúka širokú škálu tlakomerov, ktoré sa prispôsobujú potrebám rôznych používateľov. Vrátane tých s dlhšími manžetami či funkciou na pripojenie k smartfónu. Tlakomery OMRON majú klinické overenie presnosti, jednoduché ovládanie a ľahko čitateľný displej.

Ak hľadáte spoľahlivý a presný tlakomer, ktorý vám pomôže monitorovať váš krvný tlak doma, tlakomery OMRON môžu byť pre vás tou správnou voľbou.

TOP 10 FAKTOV O HYPERTENZII

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » AKO SI MÔŽETE ZMERAŤ KRVNÝ TLAK DOMA?
ADVERTORIAL

MARTIN VELLORIA

bylinkár srdcom

Naši predkovia liečbu bylinkami využívali ako prvú a často jedinú možnosť, ktorá bola pre nich dostupná.

Dnes sa k nej utiekame, až keď zlyhá medicínska liečba. V tejto situácii veľa ľudí očakáva rýchly výsledok a nedopraje bylinkám dostatok času, aby sa ich liečivá sila naplno prejavila. Pretože táto sila rastie v čase, deň po dni. Podobne ako vznikajú v jaskyniach, kvapku po kvapke, nádherné kvaple. Takto nás príroda krok za krokom uzdravuje, buduje naše zdravie a dokáže nás milo prekvapiť či „zázračne“ uzdraviť.

Vhodne skombinované bylinky sa vzájomne podporujú a ich liečivé účinky silnejú, podobne ako v povesti o Svätoplukových prútoch, keď jednotlivo ktorýkoľvek prút bolo možné ľahko zlomiť, ale v spoločnom zväzku bol nezlomiteľný. 

Tento princíp sme uplatnili aj pri tvorbe liečivej zmesi byliniek pre zdravie žien AFRODITA.

V rámci prevencie stačí popíjať 1 šálku denne po dúškoch. Pokiaľ potrebujete liečiť zdravotný problém, je vhodné popíjať 3 až 4 šálky denne. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je mesiac, potom je vhodná týždňová pauza a cyklus možno opakovať až do vyliečenia.

Unikátne zloženie zmesi AFRODITA umožňuje použiť ju aj na prípravu sedacieho kúpeľa.

Kedy vám AFRODITA pomôže?

Pri nepravidelnom a bolestivom cykle, pri nadmernom krvácaní počas cyklu, pri bolestivom PMS, pri častých zápaloch močových ciest, vaječníkov, maternice, pri ťažkostiach s počatím a donosením zdravého bábätka.

Príroda je ako otvorená kniha, jej čítaním sa učíme deň za dňom.

Ktoré byliny nájdete v ženskom čaji AFRODITA? 

Ako prvú, našu kľúčovú bylinu na liečbu všetkých „ženských“ neduhov, vrátane neplodnosti – Alchemilku obyčajnú. Jej skladané vejárovité listy ako ženská sukňa a „lapač nebeskej rosy“, pre alchymistov na výrobu kameňa mudrcov, ju posunuli ľudove až medzi liečebne zázračnú. 

V našej zmesi sa ďalej nachádza Nechtík lekársky, ktorý je protizápalovou bylinou, udržuje ženské orgány v zdraví bez zápalov a výtokov. Výborným je takisto Rebríček obyčajný. Svojimi antibakteriálnymi a dezinfekčnými účinkami udržuje zdravé mikrobiálne osadenstvo ženských orgánov a chráni ich pred zápalom. Nadmerné „ženské“ krvácanie reguluje Pastierska kapsička a taktiež udržiava žily a cievy čistými.

Okrem toho sú vhodnými bylinkami na ženské zdravie Hluchavka bielaNátržník husí a Kapucínka  väčšia, ktorá udržiava zdravé močové cesty a uzdraví aj chronické ťažkosti.

čaj pre ženy AFRODITA
Next article