Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » HPV VÍRUS: PREVENCIA VÁM MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT
ADVERTORIAL

HPV vírusom sa počas svojho života infikuje až 80 % žien. Niektoré si to ani nevšimnú, no niektorým prinesie do života diagnózu, s ktorou sa nechce stretnúť žiadna žena – rakovinu. Existuje možnosť, ako tento vírus dostať pod kontrolu?

Prof. MUDr. Miroslav Borovský CSc.

Prof. MUDr. MIROSLAV BOROVSKÝ CSc.

Hlavný odborník pre gynekológiu a pôrodníctvo

O HPV v skratke

HPV je veľmi bežný vírus, ktorý sa z človeka na človeka prenáša kožou alebo pohlavným kontaktom. Riziko, že sa ním žena nakazí hrozí už po prvom pohlavnom styku a trvá počas celého jej aktívneho sexuálneho života. Našťastie sa s ním imunitný systém môže vysporiadať aj sám.

Až 90 % HPV-indukovaných lézií spontánne ustúpi do 2 rokov, no v niektorých prípadoch sa môžu rozvinúť. V tom lepšom prípade „len” do formy bradavíc. V tom horšom do rakoviny, a to predovšetkým krčka maternice. Klinická rakovina v spojitosti s HPV je na Slovensku diagnostikovaná približne 600 ženám ročne a až 200 z nich každoročne tomuto ochoreniu podľahne.

Nedajte rakovine šancu

HPV je jediný rakovinotvorný vírus, proti ktorému existuje účinná prevencia. Základom je pravidelne podstupovať gynekologické prehliadky a kvalitné cytologické vyšetrenia. Vďaka tomu je možné rakovinu diagnostikovať ešte v bunkovom predrakovinovom štádiu, čo znamená, že ochorenie je stále možné veľmi úspešne a neinvazívne liečiť.

Prevenciu a liečbu lézií spôsobených HPV vírusom nájdete TU

Čo robiť, ak vám bol diagnostikovaný HPV vírus?

V prvom rade je dôležité posilniť si imunitu tak, aby telo bolo schopné bojovať s HPV vírusom samé. V prípade, že vám našli na krčku maternice aj lézie nízkeho stupňa závažnosti, pravdepodobne bude váš stav len monitorovaný, no stále môžete urobiť niečo preto, aby sa nezhoršoval a vy ste s napätím nečakali na ďalšie dobré alebo zlé výsledky.

ISIDE HPV: Radšej preventívne ako neskoro

Tým správnym krokom je urobiť zásah na úrovni epitelu krčka maternice a rovnováhy vaginálnej mikrobioty. Napomôžete ta k odbúraniu HPV a znížite riziko vzniku rakoviny. Skvelou novinkou v rámci tejto stratégie je produkt ISIDE HPV, ktorý vytvára ochranný vnútrovaginálny film, zlepšuje hojenie lézií, zabraňuje riziku prieniku a integrácií HPV vírusu a podporuje opätovnú epitelizáciu krčka maternice.

ISIDE HPV však dokáže pomôcť aj vtedy, ak vám boli diagnostikované zmeny na transformačnej zóne krčka maternice, prípadne po konizácii, keďže aj po tomto zákroku nemáte istotu, že sa HPV a predrakovinové zmeny na bunkách nevrátia. Dokázala to aj štúdia*, ktorá vyhodnotila, že po 3 mesiacoch užívania ISIDE HPV mali ženy s histologickou diagnózou CIN1 viditeľne lepšie výsledky kolposkopického obrazu. A to už stojí za to! Či už chcete pomôcť telu vyrovnať sa s HPV vírusom, léziami, alebo len predísť nešťastnému onkologickému scenáru, ISIDE HPV je tou správnou voľbou pre všetky uvedomelé ženy, ktorým záleží na ich zdraví. Viac o tomto produkte zistíte na www.sanomed.sk

V súčasnosti nám ročne zbytočne zomiera až 200 žien. Rakovinu dokážeme diagnostikovať ešte v bunkovom „predrakovinovom“ štádiu. Vtedy ochorenie vieme veľmi úspešne a neinvazívne liečiť. Výbornou liečebnou stratégiou je zásah na úrovni imunitného systému, epitelu krčka maternice a rovnováhy vaginálnej mikrobioty. Takáto stratégia pomáha odbúravať HPV a znížiť riziko postupu infekcie HPV do rakoviny.


*Odkazy na štúdie sú k dispozícií na vyžiadanie.

BARBARA JAGUŠÁK: PREVENTÍVNA PREHLIADKA A OČKOVANIE MÔŽU OCHRÁNIŤ ZDRAVIE A ŽIVOT

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » HPV VÍRUS: PREVENCIA VÁM MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT
ADVERTORIAL

MARTIN VELLORIA

bylinkár srdcom

Naši predkovia liečbu bylinkami využívali ako prvú a často jedinú možnosť, ktorá bola pre nich dostupná.

Dnes sa k nej utiekame, až keď zlyhá medicínska liečba. V tejto situácii veľa ľudí očakáva rýchly výsledok a nedopraje bylinkám dostatok času, aby sa ich liečivá sila naplno prejavila. Pretože táto sila rastie v čase, deň po dni. Podobne ako vznikajú v jaskyniach, kvapku po kvapke, nádherné kvaple. Takto nás príroda krok za krokom uzdravuje, buduje naše zdravie a dokáže nás milo prekvapiť či „zázračne“ uzdraviť.

Vhodne skombinované bylinky sa vzájomne podporujú a ich liečivé účinky silnejú, podobne ako v povesti o Svätoplukových prútoch, keď jednotlivo ktorýkoľvek prút bolo možné ľahko zlomiť, ale v spoločnom zväzku bol nezlomiteľný. 

Tento princíp sme uplatnili aj pri tvorbe liečivej zmesi byliniek pre zdravie žien AFRODITA.

V rámci prevencie stačí popíjať 1 šálku denne po dúškoch. Pokiaľ potrebujete liečiť zdravotný problém, je vhodné popíjať 3 až 4 šálky denne. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je mesiac, potom je vhodná týždňová pauza a cyklus možno opakovať až do vyliečenia.

Unikátne zloženie zmesi AFRODITA umožňuje použiť ju aj na prípravu sedacieho kúpeľa.

Kedy vám AFRODITA pomôže?

Pri nepravidelnom a bolestivom cykle, pri nadmernom krvácaní počas cyklu, pri bolestivom PMS, pri častých zápaloch močových ciest, vaječníkov, maternice, pri ťažkostiach s počatím a donosením zdravého bábätka.

Príroda je ako otvorená kniha, jej čítaním sa učíme deň za dňom.

Ktoré byliny nájdete v ženskom čaji AFRODITA? 

Ako prvú, našu kľúčovú bylinu na liečbu všetkých „ženských“ neduhov, vrátane neplodnosti – Alchemilku obyčajnú. Jej skladané vejárovité listy ako ženská sukňa a „lapač nebeskej rosy“, pre alchymistov na výrobu kameňa mudrcov, ju posunuli ľudove až medzi liečebne zázračnú. 

V našej zmesi sa ďalej nachádza Nechtík lekársky, ktorý je protizápalovou bylinou, udržuje ženské orgány v zdraví bez zápalov a výtokov. Výborným je takisto Rebríček obyčajný. Svojimi antibakteriálnymi a dezinfekčnými účinkami udržuje zdravé mikrobiálne osadenstvo ženských orgánov a chráni ich pred zápalom. Nadmerné „ženské“ krvácanie reguluje Pastierska kapsička a taktiež udržiava žily a cievy čistými.

Okrem toho sú vhodnými bylinkami na ženské zdravie Hluchavka bielaNátržník husí a Kapucínka  väčšia, ktorá udržiava zdravé močové cesty a uzdraví aj chronické ťažkosti.

čaj pre ženy AFRODITA
Next article