Skip to main content
Domovská stránka » Zdravie rodiny » COLLAGEN OMEGA: VÁŠ PRÉMIOVÝ BALZAM NA „NERVY”
ADVERTORIAL

Či už prežívate náročné životné obdobie, máte toho veľa v práci alebo bojujete s chorobou, ktorá ovplyvňuje váš nervový systém, kolagén značky Auromeda vám pomôže podporiť vitalitu vašich nervových vlákien a s prehľadom tak zvládnuť aj náročné situácie.


Ochorenia, ktoré lezú na nervy

Aj keď sa o tom veľa nehovorí, existuje množstvo ochorení, ktoré spôsobujú poškodenie nervových vlákien. Jednou skupinou sú napríklad aj neurologické prejavy ochorenia diabetes mellitus, pri ktorom pod vplyvom dlhodobo vysokých hladín glukózy v krvi dochádza k poškodeniu štruktúr nervových vlákien, a to predovšetkým v obvodovej nervovej sústave, ktorá pomáha ovládať napríklad aj končatiny.

Ak vás trápi podobné ochorenie, alebo trpíte iným poškodením nervových vlákien, ktoré sa prejavuje napríklad tŕpnutím končatín, horšou citlivosťou, pocitom mrazenia vo svaloch či celkovým diskomfortom a bolesťou svalov, tak vyskúšajte naše kolagénové superkombo!

Kombinácia kolagénu, vitamínov a minerálov

V našom prémiovom produkte s názvom Collagen Omega sme spojili silu francúzskeho morského kolagénu, ktorý je základnou stavebnou látkou nášho tela a dodáva mu pocit energie a zdravia s rôznymi vitamínmi a minerálmi prospievajúcimi nielen vašej imunite, ale celkovému well-beingu tela a nervového systému:

FOTO: Auromeda

  • Vitamín B – tvorí základnú stavebnú zložku nervových vlákien
  • Vitamín C – podporuje imunitu a prirodzenú tvorbu kolagénu
  • Vitamín D – má protizápalové, antioxidačné a neuroprotektívne vlastnosti
  • Vitamín K2 – je prospešný pre zdravie ciev a zvyšuje citlivosť na inzulín
  • Jód – užitočný pre správne fungovanie štítnej žľazy
  • Kyselina listová – skvelá na doplnenie pri dlhodobom užívaní liekov na liečbu cukrovky

Vitamíny & Minerály nájdete TU

Vždy poruke a vždy chutný

Náš Collagen Omega obsahuje v dennej dávke až 3 000 mg hydrolyzovaného morského kolagénu, ktorý je pre telo najjednoduchšie vstrebateľný, takže máte istotu, že vaše telo prijme maximum.

Pre potešenie chuťových pohárikov sme do Collagenu Omega pridali vynikajúcu chuť malín. Kvalita samotného kolagénu v produkte zabezpečuje, že akýkoľvek náznak morského charakteru, ktorý by ste možno očakávali v kolagénovom produkte, neexistuje.

Je úplne jedno, či ste na cestách alebo doma, stačí mať vždy poruke vrecúško s dennou dávkou kolagénu, ktorý zmiešate s pohárom čistej vody a vypijete. Odporúčame tiež pridať si ho do smoothie ako zdravé raňajky.

Náš tip na raňajky s kolagénom najdete TU

Doprajte svojej nervovej sústave to, čo skutočne potrebuje a objednajte si balenie 30 denných dávok produktu Collagen Omega.

Next article
Domovská stránka » Zdravie rodiny » COLLAGEN OMEGA: VÁŠ PRÉMIOVÝ BALZAM NA „NERVY”
Zdravie rodiny

Vírus, ktorý spôsobuje až 99 percent všetkých prípadov rakoviny krčka maternice, dostaneme počas života takmer všetci. Každý deň ochorejú dve Slovenky, každá tretia príde k lekárovi príliš neskoro.


Čo je vírus HPV a prečo je nebezpečný?

HPV alias ľudský papilomavírus je úplne bežný vírus, ktorý sa prenáša najčastejšie pohlavným stykom. Bolo identifikovaných viac ako 150 typov HPV, nebezpečné sú onkogénne typy, ktoré môžu vyústiť do závažných ochorení.

Skutočne nemá žiadne príznaky?

HPV môže byť v tele roky a nijako sa neprejaviť. Preto sa tak rýchlo šíri a je najčastejšou sexuálne prenosnou infekciou. S HPV sa počas života stretne až 80 % z nás. U niekoho HPV vymizne, u niekoho môže roky pretrvávať a až po dlhšom čase prepuknúť do vážnej diagnózy.

Čo je najúčinnejšia prevencia?

Rakovina krčka maternice je jediná onkologická diagnóza, ktorej sa dá predísť očkovaním a gynekologickými preventívnymi prehliadkami. Preto je dôležité chodiť pravidelne na bezbolestný cytologický ster, ktorý je otázkou pár minút. Môže zabrániť až deviatim z desiatich prípadov tohto ochorenia! Aj keď sa na krčku už začali diať nejaké zmeny nedobrým smerom, dajú sa riešiť pomerne jednoduchým operačným zákrokom – konizáciou. Bohužiaľ, cytologický ster pravidelne absolvuje len niečo vyše 20 % žien. Do ambulancií prichádzajú neskoro, často už s prejavmi rozvinutého ochorenia.

Týka sa HPV iba žien?

Veľký omyl. HPV sa týka rovnako žien i mužov. Častejšími prenášačmi HPV vírusu na svoje partnerky či partnerov sú muži. Preto je potrebné očkovať proti HPV aj chlapcov.

Má zmysel očkovať aj dospelých?

Jednoznačne.

Má vakcína zmysel aj po prekonaní HPV?

Má! Aj keď už je človek infikovaný istým typom HPV, stále môže profitovať z ochrany proti ostatným typom. Alebo ho môže očkovanie ochrániť pred reinfekciou.

Súvisí HPV s počtom sexuálnych partnerov?

Vôbec. HPV nie je stigma, netýka sa len ľudí s väčším počtom sexuálnych partnerov. Úplne stačí jeden.

Žiadajte pre seba viac, pýtajte sa a neverte rôznym internetovým mýtom, legendám a polopravdám.

Názory špičkových odborníkov a komplexné informácie o téme na www.nierakovine.sk.

Bezplatná infolinka 0800 800 183

Next article