Domovská stránka » Príprava na zrelý vek » MAROŠ KRAMÁR: FYZICKY SA SÍCE NA 63 ROKOV CÍTIM, NO HLAVOU SOM ČERSTVÝ 30-NIK
Príprava na zrelý vek

MAROŠ KRAMÁR: FYZICKY SA SÍCE NA 63 ROKOV CÍTIM, NO HLAVOU SOM ČERSTVÝ 30-NIK

Maroš Kramár
Maroš Kramár
FOTO: Archív MK

Hovorí sa, že vek je len číslo a presvedčí vás o tom aj dnešný rozhovor s Marošom Kramárom, ktorý vám prezradí viac o tom, ako sa udržuje v zdravej kondícii a ako vníma pánske preventívne prehliadky.

MAROŠ KRAMÁR

slovenský herec a moderátor

Pred pár mesiacmi ste oslávili svoje 63. narodeniny, no na tento vek naozaj nevyzeráte. Ako sa udržujete v takej skvelej kondícii?

Asi to bude hlavne tým mojím pozitívnym myslením. Snažím sa tešiť z každodenných maličkostí a hlavne nerozčuľovať sa zbytočne nad nepodstatnými vecami. Dobrá nálada vám vždy uberie pár rokov navyše.

Na aký vek sa v skutočnosti cítite?

Po fyzickej stránke sa už skutočne cítim na tých 63 rokov. No čo sa týka psychiky, tak to mám podľa mňa čerstvých 30 rokov. Určite to súvisí aj so spomínaným pozitívnym prístupom k životu. 

Venujete čas aj prevencii zdravia? Je to stravou, pohybom?

Čo sa týka stravy, tak kvôli mojej práci nie je príliš ukážková. Veď viete, cateringy, bufety. A nie som ani veľký športovec, vo svojej podstate som práveže dosť lenivý, no keď sa donútim rozhýbať, tak je pravda, že sa potom celý deň cítim omnoho lepšie. Mám fenku, takže každé ráno a večer s ňou vybehnem na prechádzku, prípadne sa prejdeme na bicykli. Taktiež bývam pri jazere, takže občas sa povenujem vodným športom ako plávanie či paddleboarding. Občas si však „zašportujem” aj počas natáčania. Napríklad včera som točil scénu, v ktorej som tancoval dve či tri hodiny. Aj to sa ráta, no nie?

Mnoho mužov sa bojí urologických prehliadok, aj keď po určitom veku sú priam nevyhnutné. Ako by ste im dodali odvahu?

Popravde, aj ja mám z doktorov, prehliadok a injekcií dosť veľký strach, no uvedomujem si, že sa tomu nevyhnem. Aj tento mesiac sa chystám na preventívnu prehliadku, tak som sám zvedavý, čo ma na nej čaká. Čo sa týka urológa, tak konkrétnu radu nemám, asi len povzbudenie, že tento typ prehliadky možno nie je najpríjemnejší, ale nie je to nič strašné, dá sa to vydržať. Uvedomujem si totiž, že aj toto vyšetrenie je v mojom veku potrebné a že vďaka nemu sa môžem vyhnúť mnohým závažným ochoreniam.

Ďalší článok