Skip to main content
Domovská stránka » Inovatívna medicína » OFTALMOLÓGIA NA SLOVENSKU DRŽÍ KROK SO SVETOM
Inovatívna medicína

OFTALMOLÓGIA NA SLOVENSKU DRŽÍ KROK SO SVETOM

Väčšina z vás, ktorí nosíte okuliare, to isto pozná. Ste zvyknutí nosiť so sebou okuliare do diaľky, na čítanie či multifokálne okuliare. Jedného dňa však v každodennom zhone na ne zabudnete a zrazu sa cítite nielen ako stratení, ale aj nepoužiteľní.

Spoznajte riešenie, vďaka ktorému si môžete dopriať komfortný život bez okuliarov. Ak vám záleží na trvalom riešení, operácia očí je tou správnou voľbou.

MODERNÉ A BEZPEČNÉ LASERY

Oftalmológia sa radí medzi najviac rozvíjajúce sa medicínske odbory vôbec. Je to najmä vďaka novým špičkovým technológiám, ktoré sa vyvíjali za ostatných 30 rokov. Tie robia aj laserové zákroky dokonalo presnými a pre zrak pacienta šetrnými a bezpečnými. Očná klinika iClinic sa radí medzi špičkové európske kliniky. Ponúka nielen vysokokvalifikovaných lekárov s dlhoročnou praxou, ale aj so skúsenosťami so špičkovou technológiou. Je vybavená najmodernejšími laserovými prístrojmi nemeckej, americkej a švajčiarskej kvality od spoločností CARL ZEISS, ZIEMER a ALCON, ktoré sú svetovou jednotkou medicínskej techniky v tomto odbore a pravidelne svoju technológiu inovuje.

LASEROVÉ OPERÁCIE

Najúčinnejším riešením sú laserové operácie očí. Tie vás dnes vedia zbaviť okuliarov dokonca na všetky vzdialenosti, tzn. na čítanie, na strednú vzdialenosť, ale aj do diaľky (operačná metóda FEMTO Z-PRELEX). Laserová operácia dokáže okrem krátkozrakosti či ďalekozrakosti vyriešiť aj ďalšie pridružené ochorenia oka, napríklad astigmatizmus či šedý zákal. Na odstránenie dioptrií sú vhodné operácie, napríklad metódou ReLEx SMILE 3D alebo Z-LASIK PREMIUM.

Metódou Prelex sa odstraňuje presbyopia a je založená na výmene vlastnej šošovky so stratou schopnosti akomodovať za novú, umelú. Pacientovi je voperovaná multifokálna (trifokálna) šošovka, ktorá zabezpečuje dobré videnie na dlhé, stredné aj krátke vzdialenosti. Ideálna je najmä pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov, ktoré pri operácii nahrádza femtosekundový laser FEMTO LDV Z8 od švajčiarskej firmy Ziemer.

Operačná metóda ReLEx SMILE 3D odstraňuje dioptrickú chybu oka, akou je vysoká krátkozrakosť až do -10 dioptrií a astigmatizmus do 5 cylindrov. Pri tomto type operácie sa v očnej klinike iClinic využíva najmodernejší femtosekundový laser VISUMAX 500 od nemeckej spoločnosti Carl Zeiss, s rokom výroby 2019. Jeho kvalita spočíva v rýchlosti zákroku a bezbolestnom výsledku po operácii. Metóda Z-LASIK PREMIUM je určená pre korekciu krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Tento typ zákroku sa v iClinic realizuje za pomoci najmodernejšej verzie femtosekundového lasera FEMTO LDV Crystal line od švajčiarskeho výrobcu Ziemer Group, ktorý predstavuje novú generáciu femtosekundového laseru. Je 10- až 100-krát rýchlejší a jemnejší ako ostatné existujúce systémy. Tento laser zabezpečuje tiež veľmi rýchlu rekonvalescenciu a bezbolestné pooperačné obdobie.

V očnej klinike iClinic vám poskytnú nezáväznú bezplatnú konzultáciu, v rámci ktorej lekár odporučí tú správnu operačnú metódu, ušitú na mieru práve pre vaše oči.

Podrobnosti k výhodám jednotlivých operačných metód nájdete na web stránke kliniky. Objednajte sa už teraz a využite aktuálne výnimočné zľavy!

Next article
Domovská stránka » Inovatívna medicína » OFTALMOLÓGIA NA SLOVENSKU DRŽÍ KROK SO SVETOM
Inovatívna medicína

KRKA JE INOVATÍVNA GENERICKÁ FARMACEUTICKÁ SPOLOČNOSŤ

Krka vznikla v roku 1954 ako malé a veľmi ambiciózne farmaceutické laboratórium v slovinskom meste Novo mesto. Svojím pokrokovým prístupom sa stali prví laboratórni farmaceuti základom jej budúceho rastu.

Mnohé generácie oddaných zamestnancov a manažérov z nej postupne vyvinuli medzinárodnú farmaceutickú skupinu s takmer 13 000 zamestnancami, ktorou je dnes. Lieky Krka sa používajú na liečbu viac ako 50 miliónov pacientov každý deň v 70 rôznych krajinách.

Generiká s pridanou hodnotou

V spoločnosti Krka vyvíjame a uvádzame na trh inovatívne generické lieky, t. j. generiká s pridanou hodnotou, ktoré sú produktom našich vlastných znalostí a poskytujú našim výrobkom veľké výhody ešte roky po vstupe na trh. Všetky naše liečivá ponúkajú vysokú kvalitu, účinnosť a bezpečnosť. Naše lieky sú často vyspelejšie a kvalitnejšie, keďže sú založené na najnovších vedeckých a technologických poznatkoch.

Neustále investujeme do výskumu a rozvoja

Tento prístup nás radí medzi popredné spoločnosti v rámci Európy. 10 % tržieb z predaja liekov putuje na výskuma vývoj. Pre úspešný vývoj lieku sú potrebné znalosti z rôznych odborov. Odborníci z viac ako 30 rôznych oblastí vedy a techniky spolupracujú pri farmaceutickom vývoji založenom na našich vlastných poznatkoch a inováciách. Naši odborníci syntetizujú aktívne zložky a vyvíjajú technologické postupy na výrobu hotových produktov. Krka je držiteľom patentov na inovatívne metódy a postupy. Viac ako 350 inovácií Krka je chránených patentmi v mnohých európskych, amerických aj ázijských krajinách.

Klinické štúdie uskutočnené na liekoch Krka sú viazané vysokými etickými štandardmi, platnými smernicami a predpismi.

Životný cyklus produktu je v našich rukách

Čo sa týka zdravia, len to najlepšie je dosť dobré. My v Krke starostlivo plánujeme vývoj liekov. Vertikálne integrovaný obchodný model sa používa na riadenie celej výrobnej cesty našich produktov. Vyvíjame a vyrábame celý liek – od aktívnej zložky až po hotový produkt. Vďaka rýchlej registrácii a distribúcii na trhy zaisťujeme, že sa liek dostane k pacientovi. Navýšenie zmluvnej spolupráce pri výrobe hotových výrobkov mimo skupiny Krka podporí ďalší rozvoj.

Klinické štúdie dokazujú účinnosť a bezpečnosť liekov

Vo fáze vývoja našich liekov vykonávame rozsiahle klinické štúdie, ako aj iní výrobcovia, aby sme preukázali, že náš produkt je terapeuticky ekvivalentný s referenčným produktom. Na základe týchto výsledkov získavajú naše lieky povolenia na uvedenie na trh.

Krka je jednou z mála generických farmaceutických spoločností, ktorá vykonáva klinické štúdie po vydaní povolenia. Tieto štúdie poskytujú cenné poznatky o celkovej liečbe, od diagnostiky ochorenia, správneho výberu lieku a dávkovania až po účinnosť nášho produktu. Klinické štúdie sponzorované spoločnosťou Krka výrazne prispievajú k tomu, aby zdravotnícki pracovníci robili správne a spoľahlivé rozhodnutia v každodennej starostlivosti o pacientov, ako aj k úspechu liečby a pokroku v medicíne. Klinické štúdie uskutočnené na liekoch Krka sú viazané vysokými etickými štandardmi, platnými smernicami a predpismi. Týmto spôsobom poskytujeme zdravotníckym pracovníkom a regulačným orgánom dodatočné údaje o našich liekoch a lepšie porozumieme skutočnej klinickej praxi.Next article