Domovská stránka » Inovatívna medicína » OFTALMOLÓGIA NA SLOVENSKU DRŽÍ KROK SO SVETOM
Inovatívna medicína

OFTALMOLÓGIA NA SLOVENSKU DRŽÍ KROK SO SVETOM

Väčšina z vás, ktorí nosíte okuliare, to isto pozná. Ste zvyknutí nosiť so sebou okuliare do diaľky, na čítanie či multifokálne okuliare. Jedného dňa však v každodennom zhone na ne zabudnete a zrazu sa cítite nielen ako stratení, ale aj nepoužiteľní.

Spoznajte riešenie, vďaka ktorému si môžete dopriať komfortný život bez okuliarov. Ak vám záleží na trvalom riešení, operácia očí je tou správnou voľbou.

MODERNÉ A BEZPEČNÉ LASERY

Oftalmológia sa radí medzi najviac rozvíjajúce sa medicínske odbory vôbec. Je to najmä vďaka novým špičkovým technológiám, ktoré sa vyvíjali za ostatných 30 rokov. Tie robia aj laserové zákroky dokonalo presnými a pre zrak pacienta šetrnými a bezpečnými. Očná klinika iClinic sa radí medzi špičkové európske kliniky. Ponúka nielen vysokokvalifikovaných lekárov s dlhoročnou praxou, ale aj so skúsenosťami so špičkovou technológiou. Je vybavená najmodernejšími laserovými prístrojmi nemeckej, americkej a švajčiarskej kvality od spoločností CARL ZEISS, ZIEMER a ALCON, ktoré sú svetovou jednotkou medicínskej techniky v tomto odbore a pravidelne svoju technológiu inovuje.

LASEROVÉ OPERÁCIE

Najúčinnejším riešením sú laserové operácie očí. Tie vás dnes vedia zbaviť okuliarov dokonca na všetky vzdialenosti, tzn. na čítanie, na strednú vzdialenosť, ale aj do diaľky (operačná metóda FEMTO Z-PRELEX). Laserová operácia dokáže okrem krátkozrakosti či ďalekozrakosti vyriešiť aj ďalšie pridružené ochorenia oka, napríklad astigmatizmus či šedý zákal. Na odstránenie dioptrií sú vhodné operácie, napríklad metódou ReLEx SMILE 3D alebo Z-LASIK PREMIUM.

Metódou Prelex sa odstraňuje presbyopia a je založená na výmene vlastnej šošovky so stratou schopnosti akomodovať za novú, umelú. Pacientovi je voperovaná multifokálna (trifokálna) šošovka, ktorá zabezpečuje dobré videnie na dlhé, stredné aj krátke vzdialenosti. Ideálna je najmä pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov, ktoré pri operácii nahrádza femtosekundový laser FEMTO LDV Z8 od švajčiarskej firmy Ziemer.

Operačná metóda ReLEx SMILE 3D odstraňuje dioptrickú chybu oka, akou je vysoká krátkozrakosť až do -10 dioptrií a astigmatizmus do 5 cylindrov. Pri tomto type operácie sa v očnej klinike iClinic využíva najmodernejší femtosekundový laser VISUMAX 500 od nemeckej spoločnosti Carl Zeiss, s rokom výroby 2019. Jeho kvalita spočíva v rýchlosti zákroku a bezbolestnom výsledku po operácii. Metóda Z-LASIK PREMIUM je určená pre korekciu krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Tento typ zákroku sa v iClinic realizuje za pomoci najmodernejšej verzie femtosekundového lasera FEMTO LDV Crystal line od švajčiarskeho výrobcu Ziemer Group, ktorý predstavuje novú generáciu femtosekundového laseru. Je 10- až 100-krát rýchlejší a jemnejší ako ostatné existujúce systémy. Tento laser zabezpečuje tiež veľmi rýchlu rekonvalescenciu a bezbolestné pooperačné obdobie.

V očnej klinike iClinic vám poskytnú nezáväznú bezplatnú konzultáciu, v rámci ktorej lekár odporučí tú správnu operačnú metódu, ušitú na mieru práve pre vaše oči.

Podrobnosti k výhodám jednotlivých operačných metód nájdete na web stránke kliniky. Objednajte sa už teraz a využite aktuálne výnimočné zľavy!

Ďalší článok