Domovská stránka » Zriedkavé choroby » DOMINIKA MIRGOVÁ: CELÝ ŽIVOT SOM RODINNÝ TYP
Zriedkavé choroby

DOMINIKA MIRGOVÁ: CELÝ ŽIVOT SOM RODINNÝ TYP

Foto: Dominika Mirgová

DOMINIKA MIRGOVÁ

Slovenská speváčka, hudobníčka a tanečníčka. V roku 2007 sa zúčastnila tretej série reality šou Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na druhom mieste. V roku 2008 vydala svoj debutový album Dominika Mirgová. V roku 2017 bola ocenená v kategórií Speváčka roka.

Dominika už odmalička inklinovala k hudbe, svoju hudobnú kariéru započala už ako päťročná, keď spievala na rodinných oslavách a počas vystúpení jej otca, tiež hudobníka. Po úspechu v šou Slovensko hľadá SuperStar postupne vydala niekoľko albumov a singlov. Spolu s úspechmi na hudobnej scéne prišli aj úspechy v osobnom živote, vydala sa a pred 6-timi rokmi sa jej narodil syn Peťko. Nám v rozhovore prezradila, čo je pre ňu v živote najdôležitejšie a ako sa stará o svoje zdravie.

Čo má pre vás v živote najväčšiu prioritu?

Jednoznačne rodina, a potom – kúsok pod ňou sa nachádza hudba.

Boli ste odjakživa rodinný typ?

Vždy som mala rada deti. Preto som si strednú školu vybrala pedagogickú s odborom učiteľka v materskej škole. No a popri nej som sa venovala aj tancu ako trénerka detí. Takže, asi som bola celý život rodinný typ. Dieťa som chcela už ako 18-ročná! (smiech)

Za ostatné roky sa vám podarilo výrazne schudnúť. Ako sa staráte o svoje telo a zdravie?

Momentálne nie veľmi zdravo, lebo mu nedávam toľko spánku, koľko si zaslúži, ale mám skvelú rodinu, ktorá akceptuje moje povolanie a snažia sa mi čo najviac prispôsobiť či pomôcť. Nie je to jednoduché, starať sa o svoje telo. Je to niečo ako starostlivosť navyše vo svojom živote, ale za tú sa telo časom odvďačí. Netreba držať žiadne smiešne diéty, treba jednoducho počúvať svoje telo.

V čom sa zmenil váš svet po narodení syna Peťka?

Môj život sa otočil o 180 stupňov. Za Peťka som neskutočne vďačná každý jeden deň.

Zvažovali ste počas tehotenstva možnosť prenatálnej diagnostiky, ktorá dokáže odhaliť ochorenia dieťatka ešte pred narodením?

Absolvovala som rôzne vyšetrenia, bola som aj na vyšetrení, kde mi zisťovali tehotenskú cukrovku, takže áno, absolvovala som všetko, čo som mohla a čo bolo potrebné, aby bol Peťko v poriadku.

Ďalší článok