Domovská stránka » Zriedkavé choroby » DANIELA NÍZLOVÁ: VO VŠETKOM SOM ZA ZLATÚ STREDNÚ CESTU
Zriedkavé choroby

DANIELA NÍZLOVÁ: VO VŠETKOM SOM ZA ZLATÚ STREDNÚ CESTU

Foto: Daniela Nízlová archiv

Daniela Nízlová je slovenská speváčka, ktorá je spolu so svojou sestrou dvojičkou Veronikou súčasťou dua Twiins. Už odmalička sa preslávili vďaka spevu, moderovaniu či pôsobeniu v muzikáli. Daniela sa momentálne sústredí hlavne na svoju rodinu, nakoľko pred rokom porodila dcérku Lindu a presťahovala sa za svojím partnerom, futbalistom Stanom Lobotkom, ktorý aktuálne pôsobí vo futbalovom klube SSC Neapol, do Talianska.

Presťahovali ste sa do Talianska, do akej miery to zmenilo váš životný štýl?

Ťažko sa mi na to odpovedá, lebo tým, že je situácia vo svete taká, aká je, tak sme viac-menej zatvorení stále doma, jediný rozdiel je, že sme menej s našou rodinou na Slovensku, ale snažia sa za nami pravidelne cestovať. Zase na druhej strane, keď raz za čas otvoria mesto, tak som šťastná, že si možeme posedieť vonku a dať výborné jedlo, užívať krásny výhľad, človek sa tu potom cíti ako na dovolenke.

Vplýva iné prostredie aj na výchovu vašej dcérky?

Určite áno. Linde veľmi chýba kontakt a hranie sa s deťmi. Tu, v Taliansku, nikoho nemáme. Keby sme boli na Slovensku, trávili by sme viac času s detičkami Stankovej sestry alebo s detičkami kamarátok, ktoré tiež vlani porodili. Teším sa však, ak pôjde Linda niekedy do škôlky a veľkým plus bude, ak sa naučí aj cudzí jazyk.

Čo je pre vás dôležité v rámci zdravia vašej rodiny?

Snažíme sa dobre stravovať, varím každý deň z kvalitných potravín. Doma na Slovensku máme u našich rodičov aj záhradu, čiže konzumujeme veľa domácich potravín, aj zavárame. Ďalej je dôležitý aj pohyb, okrem cvičenia treba mať dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, čiže kočíkujeme každý deň.

Ako sa staráte o seba, dbáte aj na prevenciu?

Určite treba dbať na preven- ciu, okrem kvalitnej stravy plnej vitamínov, dopĺňame vitamíny aj formou výži- vových doplnkov. Taktiež v tomto období treba dbať na zvýšenú hygienu, zakaždým, keď prídeme z nákupov alebo prechádzky, dezinfikujem mobily, kočík, lebo ho používame aj vo vnútri, umývame si ruky niekoľkokrát za deň, nosíme rúška, dodržiavame odstupy…

A čo vaša životospráva, potrpíte si na ňu?

Ja som vo všetkom za zlatú strednú cestu, ako som spomínala už aj predtým, doprajeme si dobré jedlo, aj ľahšie, ale aj ťažšie. Dôležitý je príjem a výdaj energie, čiže keď mám dostatok pohybu, nemám problém si dať pizzu alebo halušky a ďalšie kalorické bomby. Dôležitý je aj spánok, chvalabohu, Linda spáva dobre, klopem na drevo, aby som to neuriekla.

Dokážete skĺbiť čas strávený s rodinou aj s vašou prácou?

Tým, že umelci momentálne nefungujú pracovne tak, ako by sme chceli, tak sa venujem rodine na sto percent. Pomaličky si však už s Veronikou nahrávame nové pesničky, dokonca jednu aj v taliančine. Už keď sme tu, tak sa aspoň nenudíme. A keď máme nejaké pracovné aktivity, tak s malou sú naši rodičia, ktorí nám veľa pomáhajú, za čo sme im veľmi vďační.

Ďalší článok