Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » VODA AKO NAJVZÁCNEJŠÍ POKLAD – OBJAVTE SILU LIEČIVEJ VODY V KÚPEĽOCH SLIAČ
ADVERTORIAL

Takmer v srdci Slovenska pod zemou vyviera liečivá voda jedinečného zloženia. Kúpele Sliač klientom prostredníctvom širokej ponuky procedúr prinášajú jej blahodarné účinky pre telo, ale aj dušu. Liečebné kúpele s viac ako 200-ročnou tradíciou kúpeľných hostí tešia nielen zo zdravotného hľadiska ale lákajú aj pestrým kultúrno-umeleckým programom.


Foto: Kúpele Sliač

Kúpele Sliač sú vyhľadávané vďaka mimoriadnym, vedecky podloženým účinkom liečivej minerálnej vody. Výsledkom kúpeľného pobytu je napríklad úľava od bolesti, stimulácia krvného obehu, uvoľnenie svalstva, zmiernenie stresu alebo regulácia krvného tlaku.

Liečivá minerálna voda s unikátnym zložením, jedinečným svojho druhu vo svete, má preukázateľné výsledky pri liečbe srdcovo-cievnych, gynekologických a onkologických chorôb, postcovidového syndrómu, chorôb pohybového aparátu a má prevenčnú funkciu.

Minerálna voda a žriedlový plyn sa využíva pri kúpeľných procedúrach, medzi ktoré patrí balneoterapia, hydroterapia, tepelná terapia, fyzioterapia alebo aj elektroliečba.

Oxid uhličitý, v primeranom množstve, dokáže prebudiť náš organizmus. Naše telo tak nadobúda schopnosť samoliečby. V tomto tkvie tajomstvo Sliačskych kúpeľov, ktoré sú len jedny zo štyroch na svete svojho druhu.

Foto: Kúpele Sliač

V oáze pokoja a pestrej kultúry

Prechádzky v kúpeľnom parku sú účinným doplnkom ideálneho kúpeľného pobytu. Dodávajú telu potrebnú energiu a mysli uvoľnenie. Pestrou pridanou hodnotou kúpeľného pobytu je aj bohatá ponuka kultúry, ktorá vie rovnako okysličiť návštevu kúpeľov. V letnej sezóne nájdete v Kúpeľoch Sliač pestrú ponuku akcií, pravidelné „tanečné procedúry“, koncerty, divadelné aj hudobné predstavenia.

Spoločenský život uprostred oázy pokoja

Kúpele Sliač sú otvorené všetkým! Zarezervujte si svoj kúpeľný pobyt a využite zaujímavé letné ponuky. Kúpeľných hostí v Kúpeľoch Sliač toto leto čaká množstvo kultúry, relaxu a chutného jedla. Naši hostia môžu využiť pri rezervácii aj rekreačný poukaz.

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » VODA AKO NAJVZÁCNEJŠÍ POKLAD – OBJAVTE SILU LIEČIVEJ VODY V KÚPEĽOCH SLIAČ
ADVERTORIAL

MARTIN VELLORIA

bylinkár srdcom

Naši predkovia liečbu bylinkami využívali ako prvú a často jedinú možnosť, ktorá bola pre nich dostupná.

Dnes sa k nej utiekame, až keď zlyhá medicínska liečba. V tejto situácii veľa ľudí očakáva rýchly výsledok a nedopraje bylinkám dostatok času, aby sa ich liečivá sila naplno prejavila. Pretože táto sila rastie v čase, deň po dni. Podobne ako vznikajú v jaskyniach, kvapku po kvapke, nádherné kvaple. Takto nás príroda krok za krokom uzdravuje, buduje naše zdravie a dokáže nás milo prekvapiť či „zázračne“ uzdraviť.

Vhodne skombinované bylinky sa vzájomne podporujú a ich liečivé účinky silnejú, podobne ako v povesti o Svätoplukových prútoch, keď jednotlivo ktorýkoľvek prút bolo možné ľahko zlomiť, ale v spoločnom zväzku bol nezlomiteľný. 

Tento princíp sme uplatnili aj pri tvorbe liečivej zmesi byliniek pre zdravie žien AFRODITA.

V rámci prevencie stačí popíjať 1 šálku denne po dúškoch. Pokiaľ potrebujete liečiť zdravotný problém, je vhodné popíjať 3 až 4 šálky denne. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je mesiac, potom je vhodná týždňová pauza a cyklus možno opakovať až do vyliečenia.

Unikátne zloženie zmesi AFRODITA umožňuje použiť ju aj na prípravu sedacieho kúpeľa.

Kedy vám AFRODITA pomôže?

Pri nepravidelnom a bolestivom cykle, pri nadmernom krvácaní počas cyklu, pri bolestivom PMS, pri častých zápaloch močových ciest, vaječníkov, maternice, pri ťažkostiach s počatím a donosením zdravého bábätka.

Príroda je ako otvorená kniha, jej čítaním sa učíme deň za dňom.

Ktoré byliny nájdete v ženskom čaji AFRODITA? 

Ako prvú, našu kľúčovú bylinu na liečbu všetkých „ženských“ neduhov, vrátane neplodnosti – Alchemilku obyčajnú. Jej skladané vejárovité listy ako ženská sukňa a „lapač nebeskej rosy“, pre alchymistov na výrobu kameňa mudrcov, ju posunuli ľudove až medzi liečebne zázračnú. 

V našej zmesi sa ďalej nachádza Nechtík lekársky, ktorý je protizápalovou bylinou, udržuje ženské orgány v zdraví bez zápalov a výtokov. Výborným je takisto Rebríček obyčajný. Svojimi antibakteriálnymi a dezinfekčnými účinkami udržuje zdravé mikrobiálne osadenstvo ženských orgánov a chráni ich pred zápalom. Nadmerné „ženské“ krvácanie reguluje Pastierska kapsička a taktiež udržiava žily a cievy čistými.

Okrem toho sú vhodnými bylinkami na ženské zdravie Hluchavka bielaNátržník husí a Kapucínka  väčšia, ktorá udržiava zdravé močové cesty a uzdraví aj chronické ťažkosti.

čaj pre ženy AFRODITA
Next article