Domovská stránka » Ženské zdravie » POTÝKATE SA S VÝTOKOM ALEBO SVRBENÍM A PÁLENÍM POŠVY? NETRÁPTE SA ZBYTOČNE
ADVERTORIAL

Gynekologické problémy sa z času na čas nevyhnú takmer žiadnej žene. Vaginálna kvasinková infekcia je dnes jednou z najčastejších príčin návštev gynekologických ordinácií. Veľmi častá je aj bakteriálna vaginóza, ktorá sa prejavuje vodnatým výtokom s nepríjemným zápachom. Ako na tieto problémy? Úľavu a riešenie môžu priniesť prípravky Canesbalance® alebo Canesten® GYN Kombi.


Aké sú príčiny vaginálnych infekcií?

Vaginálny diskomfort. Týmito slovami je možné označiť nepríjemné pocity svrbenia, pálenia, podráždenia alebo výtok. Tieto príznaky navyše môžu naznačovať vaginálnu infekciu, ktorá je najčastejšie spôsobená baktériami alebo kvasinkami. Väčšinou intímne problémy rýchlo registrujeme, pretože si uvedomíme, že s pošvou (alebo vagínou) je niečo v neporiadku. Pošva je totiž prostredie veľmi náchylné na množenie mikróbov a „dá o sebe vedieť“, keď niečo nie je v poriadku. Niekedy je takmer nemožné infekcii uniknúť, pretože ju môže spôsobiť napríklad oslabená imunita, hormonálne zmeny, niektoré lieky, nedostatočná alebo nešetrná hygiena alebo nadmerný stres.

Baktérie alebo kvasinky? Spoznajte svojho nepriateľa.

Dobrou správou pre všetky ženy, ktoré sa potýkajú s vaginálnou infekciou, je, že je možné sa jej zbaviť, často len pomocou voľne dostupných prípravkov. Avšak, aby sme mohli zvoliť správnu liečbu, je potrebné identifikovať pôvodcu. Ako sa prejavuje vaginálna kvasinková infekcia a ako bakteriálna vaginóza?

Pomoc pri kvasinkovej infekcii? Liek Canesten® GYN Kombi.

Kvasinková infekcia sa najčastejšie prejavuje bolesťou, opuchom, začervenaním, svrbením okolo pošvy, pálením pri močení a bielym výtokom podobným tvarohu, ktorý nemá zápach. Jednou z možností, ako účinne liečiť kvasinkovú infekciu a zmierňovať svrbenie a podráždenie v intímnych partiách, je liek Canesten® GYN Kombi.

Ide o prípravok, ktorý kombinuje vaginálnu tabletu (lieči infekciu vnútorne) a krém (zmierni vonkajšie nepríjemné príznaky ako svrbenie, pálenie alebo opuch). Navyše, krém môže používať aj partner, ktorý by mal byť tiež liečený, aj keď nemá príznaky kandidózy. Tým sa predchádza opakovanému infikovaniu.

Canesbalance® pomôže pri bakteriálnej vaginóze.

Na rozdiel od kvasinkovej infekcie sa bakteriálna infekcia prejavuje sivým vodnatým výtokom a niekedy až zápachom pripomínajúcim rybinu. Tieto príznaky sa môžu zhoršiť po nechránenom sexe alebo počas menštruácie.

Ako sa ich efektívne zbaviť? Vďaka zdravotníckemu prostriedku Canesbalance® vo forme vaginálných guľôčok, ktoré uľavia od diskomfortu spôsobeného bakteriálnou infekciou a zároveň podporia obnovu vaginálnej mikroflóry.


Canesten GYN Kombi je liek obsahujúci tabletu na vaginálne použitie a krém na vonkajšie použitie. Obsahuje klotrimazol. Pozorne si prečítajte návod na použitie. Canesbalance (vaginálne guľôčky) je zdravotnícka pomôcka.  PRED POUŽITÍM LIEKU SI POZORNE PREČÍTAJTE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽOV A PORAĎTE SA SO SVOJÍM LEKÁROM ČI LEKÁRNIKOM!
CH-20230622-24

Ďalší článok