Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » NAJSILNEJŠIE SME SPOLU
Ženské zdravie

NAJSILNEJŠIE SME SPOLU

V spolupráci s:
Foto: Nie rakovine
V spolupráci s:
Foto: Nie rakovine

Výnimočné ženy prinášajú výnimočné spojenia: pacientska organizácia NIE RAKOVINE predstavuje unikátnu kolekciu na podporu ženského zdravia a boja proti rakovine, ktorá vznikla v spolupráci so značkou športového oblečenia SISTERS. Lebo kým máme jedna druhú, podržíme sa ako sestry a nič nás len tak nezlomí.


Spolu sme nezastaviteľné

Fundraisingový projekt, aký tu ešte nebol, spája túžbu pomôcť a chuť žiť a hýbať sa. Hovorí nielen o dôležitosti prevencie, ale aj o ženskej energii a vzájomnej podpore. Spolu sme totiž nezastaviteľné a môžeme povedať NIE rakovine, ale aj ÁNO šťastiu, láske, zážitkom, výzvam.

Kolekcia vznikla spojením dvoch farieb: ružovej, ktorá je symbolom prevencie rakoviny prsníka a tyrkysovej, ktorá sprevádza prevenciu krčka maternice. Tvorí ju päť produktov: legíny, cyklistické šortky, cropp top, športová podprsenka a čelenka.

Kam pôjde výťažek z predaja?

Výťažok z predaja kolekcie použijeme na podporu našich pacientskych poradní NIE RAKOVINE, kde vyliečené pacientky poskytujú pomoc ďalším pacientkam, ktoré momentálne bojujú s onkologickou diagnózou. „Fungujeme v piatich slovenských mestách a sme jediní svojho druhu. Poskytujeme nielen osobnú podporu, ale aj telefonickú či online pomoc, pretože pacient pacientovi najlepšie rozumie. Pomáhame ženám v ťažkých chvíľach, kedy musia prejsť neľahkú cestu pacienta, nielen bojovať o svoje zdravie, zorientovať sa v systéme, ale aj udržať chod svojich rodín“ hovorí prezidentka NIE RAKOVINE, Jana Pifflová Španková.

Autorky projektu

Pacientska organizácie NIE RAKOVINE oslovila na spoluprácu sestry Silviu Winkler a Danielu Unkovski Jančíkovú, autorky konceptu SISTERS. Poctené touto výzvou sa okamžite kreatívne zhostili originálneho dizajnu, ktorý je symbolom celej kolekcie: „Chceme, aby naše športové oblečenie predstavovalo všetko, o čo sa ako moderné ženy usilujeme. Aby každá z nás mohla byť sama sebou, užívať si život naplno a objavovať svoj potenciál – bez ohľadu na to, kto je, odkiaľ pochádza, alebo ako vyzerá.“ Aj ony veria vo výnimočnosť nás, žien, a v tom, že spoločne sme silnejšie – STRONGER TOGETHER.“

Kvalitné spracovanie

Oblečenie je kvalitné, funkčné, štýlové a zároveň šetrné k životnému prostrediu. Žiadne lacné materiály nejasného pôvodu, vieme predsa, aké toxíny často obsahujú, a môžu sa dostať cez pokožku do nášho tela. Všetky modely sú vyrobené z talianskych recyklovaných a certifikovaných udržateľných materiálov a šité výhradne u nás na Slovensku.

I vy môžete pomôcť

SISTERS STRONGER TOGETHER symbolizuje aj význam pohybu pre zdravie, silu športu a relaxu, ako veľmi dôležitej prevencie rakoviny. Láska k pohybu je predsa láska k životu a svojmu telu! Kúpou tejto kolekcie vyjadrujú zdravé ženy solidaritu s tými, ktoré ochoreli, veď nikdy nemôžeme vedieť, kedy budeme potrebovať pomoc my. Kampaň podporujú finalistky MISS Slovensko, známe športovkyne, Tina Turnerová, Lucia Medeková, šprintérka Iveta Putalová, Alexandra Longová, olympionička v lukostreľbe, Ivana Horná, majsterka sveta v silovom trojboji, a ďalšie fittnesky, plavkyne, futbalistky, volejbalistky, crossfiťáčky, a atlétky.

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » NAJSILNEJŠIE SME SPOLU
ADVERTORIAL

AFRODITA – JEDINEČNÁ LIEČIVÁ BYLINKOVÁ ČAJOVÁ ZMES PRE ŽENY

MARTIN VELLORIA

bylinkár srdcom

Naši predkovia liečbu bylinkami využívali ako prvú a často jedinú možnosť, ktorá bola pre nich dostupná.

Dnes sa k nej utiekame, až keď zlyhá medicínska liečba. V tejto situácii veľa ľudí očakáva rýchly výsledok a nedopraje bylinkám dostatok času, aby sa ich liečivá sila naplno prejavila. Pretože táto sila rastie v čase, deň po dni. Podobne ako vznikajú v jaskyniach, kvapku po kvapke, nádherné kvaple. Takto nás príroda krok za krokom uzdravuje, buduje naše zdravie a dokáže nás milo prekvapiť či „zázračne“ uzdraviť.

Vhodne skombinované bylinky sa vzájomne podporujú a ich liečivé účinky silnejú, podobne ako v povesti o Svätoplukových prútoch, keď jednotlivo ktorýkoľvek prút bolo možné ľahko zlomiť, ale v spoločnom zväzku bol nezlomiteľný. 

Tento princíp sme uplatnili aj pri tvorbe liečivej zmesi byliniek pre zdravie žien AFRODITA.

V rámci prevencie stačí popíjať 1 šálku denne po dúškoch. Pokiaľ potrebujete liečiť zdravotný problém, je vhodné popíjať 3 až 4 šálky denne. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je mesiac, potom je vhodná týždňová pauza a cyklus možno opakovať až do vyliečenia.

Unikátne zloženie zmesi AFRODITA umožňuje použiť ju aj na prípravu sedacieho kúpeľa.

Kedy vám AFRODITA pomôže?

Pri nepravidelnom a bolestivom cykle, pri nadmernom krvácaní počas cyklu, pri bolestivom PMS, pri častých zápaloch močových ciest, vaječníkov, maternice, pri ťažkostiach s počatím a donosením zdravého bábätka.

Príroda je ako otvorená kniha, jej čítaním sa učíme deň za dňom.

Ktoré byliny nájdete v ženskom čaji AFRODITA? 

Ako prvú, našu kľúčovú bylinu na liečbu všetkých „ženských“ neduhov, vrátane neplodnosti – Alchemilku obyčajnú. Jej skladané vejárovité listy ako ženská sukňa a „lapač nebeskej rosy“, pre alchymistov na výrobu kameňa mudrcov, ju posunuli ľudove až medzi liečebne zázračnú. 

V našej zmesi sa ďalej nachádza Nechtík lekársky, ktorý je protizápalovou bylinou, udržuje ženské orgány v zdraví bez zápalov a výtokov. Výborným je takisto Rebríček obyčajný. Svojimi antibakteriálnymi a dezinfekčnými účinkami udržuje zdravé mikrobiálne osadenstvo ženských orgánov a chráni ich pred zápalom. Nadmerné „ženské“ krvácanie reguluje Pastierska kapsička a taktiež udržiava žily a cievy čistými.

Okrem toho sú vhodnými bylinkami na ženské zdravie Hluchavka bielaNátržník husí a Kapucínka  väčšia, ktorá udržiava zdravé močové cesty a uzdraví aj chronické ťažkosti.

čaj pre ženy AFRODITA
Next article