Domovská stránka » Ženské zdravie » DIOSMÍN A HESPERIDÍN: BOJOVNÍCI PROTI KŔČOVÝM ŽILÁM
ADVERTORIAL

Pocit ťažkých a unavených nôh? Bolesti a opuchy? Nočné kŕče? Kŕčovými žilami trpí množstvo slovenských žien rôznych vekových kategórií. Existuje však klinicky overená kombinácia látok, ktorá uľaví od prejavov ochorenia. 


Chronické žilové ochorenie a kŕčové žily

Ako chronické venózne ochorenie sa označuje súbor ochorení chronického charakteru súvisiacich so žilami, napríklad chronická žilová nedostatočnosť, kŕčové žily, venektázie (známe ako metličkové alebo pavúčikové žily) či flebitída (zápal žíl).

Kŕčové žily, alebo varixy, sú zväčšené a vypuklé žily pri povrchu, ktoré sa nachádzajú najčastejšie na vnútornej strane lýtka alebo stehna. Sú kľukato zmenené a výrazne viditeľné. Pre niektorých ľudí sú kŕčové žily skôr estetickým problémom, iným spôsobujú bolesti a nepohodlie. V žiadnom prípade ich však netreba podceňovať, pretože môžu viesť k vážnym zdravotným problémom. V pokročilých štádiách dochádza k pigmentovým zmenám či vredu predkolenia.  

Kŕčovými žilami trpia najmä ženy vo veku 30 až 50 rokov, ktoré pri práci dlhodobo stoja alebo sedia. Medzi rizikové faktory patrí aj obezita, fajčenie, zlý životný štýl, tehotenstvo a genetické predispozície.

Účinky diosmínu a hesperidínu

Kombinácia diosmínu a hesperidínu je desiatky rokov osvedčená v praxi a pomáha miliónom pacientov po celom svete. Diosmín a hesperidín sú prírodného pôvodu a majú vazoprotektívny a venotonický účinok, čo znamená, že zvyšujú napätie žilovej steny a zvyšujú odolnosť krvných kapilár. Používajú sa na liečbu príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti dolných končatín, ako pocit ťažkých nôh, opuch nôh, bolesť či nočné kŕče nôh.

Vo forme tabliet sa využívajú na symptomatickú liečbu, ktorá uľavuje od ťažkostí pri kŕčových žilách a predchádza ich zhoršeniu. Tablety lieku Devenal 500 mg s obsahom diosmínu a hesperidínu sa podávajú samostatne alebo v kombinácii s kompresívnou terapiou – nosením kompresných pančúch.

Užívanie tabliet Devenal 500 mg

Účinné látky lieku Devenal sú opatrne rozomleté na jemný mikroskopický prášok, čo zaisťuje potrebnú absorpciu do tela. V prípade chronickej žilovej nedostatočnosti sa užívajú 2 tablety denne, optimálne jedna tableta na obed a jedna tableta večer s jedlom.

Vždy užívajte liek Devenal 500 mg filmom obalené tablety presne v súlade s písomnou informáciou pre používateľa alebo podľa pokynov svojho lekára či lekárnika. V prípade otázok sa taktiež poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Preventívne opatrenia

Pri chronickej žilovej nedostatočnosti je potrebné dodržiavať aj odporúčania ako vyhýbať sa dlhému pobytu na slnku, nadváhe a obmedziť fajčenie. Pri zamestnaní, kde sa dlho sedí alebo stojí, je dôležité venovať sa každý deň chôdzi, relaxačnému behu, jazde na bicykli alebo špeciálnej gymnastike, teda činnostiam, ktoré zapájajú žilovo-svalovú pumpu a zlepšujú čerpanie krvi smerom k srdcu.

Ďalší článok