Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » DIOSMÍN A HESPERIDÍN: BOJOVNÍCI PROTI KŔČOVÝM ŽILÁM
ADVERTORIAL

Pocit ťažkých a unavených nôh? Bolesti a opuchy? Nočné kŕče? Kŕčovými žilami trpí množstvo slovenských žien rôznych vekových kategórií. Existuje však klinicky overená kombinácia látok, ktorá uľaví od prejavov ochorenia. 


Chronické žilové ochorenie a kŕčové žily

Ako chronické venózne ochorenie sa označuje súbor ochorení chronického charakteru súvisiacich so žilami, napríklad chronická žilová nedostatočnosť, kŕčové žily, venektázie (známe ako metličkové alebo pavúčikové žily) či flebitída (zápal žíl).

Kŕčové žily, alebo varixy, sú zväčšené a vypuklé žily pri povrchu, ktoré sa nachádzajú najčastejšie na vnútornej strane lýtka alebo stehna. Sú kľukato zmenené a výrazne viditeľné. Pre niektorých ľudí sú kŕčové žily skôr estetickým problémom, iným spôsobujú bolesti a nepohodlie. V žiadnom prípade ich však netreba podceňovať, pretože môžu viesť k vážnym zdravotným problémom. V pokročilých štádiách dochádza k pigmentovým zmenám či vredu predkolenia.  

Kŕčovými žilami trpia najmä ženy vo veku 30 až 50 rokov, ktoré pri práci dlhodobo stoja alebo sedia. Medzi rizikové faktory patrí aj obezita, fajčenie, zlý životný štýl, tehotenstvo a genetické predispozície.

Účinky diosmínu a hesperidínu

Kombinácia diosmínu a hesperidínu je desiatky rokov osvedčená v praxi a pomáha miliónom pacientov po celom svete. Diosmín a hesperidín sú prírodného pôvodu a majú vazoprotektívny a venotonický účinok, čo znamená, že zvyšujú napätie žilovej steny a zvyšujú odolnosť krvných kapilár. Používajú sa na liečbu príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti dolných končatín, ako pocit ťažkých nôh, opuch nôh, bolesť či nočné kŕče nôh.

Vo forme tabliet sa využívajú na symptomatickú liečbu, ktorá uľavuje od ťažkostí pri kŕčových žilách a predchádza ich zhoršeniu. Tablety lieku Devenal 500 mg s obsahom diosmínu a hesperidínu sa podávajú samostatne alebo v kombinácii s kompresívnou terapiou – nosením kompresných pančúch.

Užívanie tabliet Devenal 500 mg

Účinné látky lieku Devenal sú opatrne rozomleté na jemný mikroskopický prášok, čo zaisťuje potrebnú absorpciu do tela. V prípade chronickej žilovej nedostatočnosti sa užívajú 2 tablety denne, optimálne jedna tableta na obed a jedna tableta večer s jedlom.

Vždy užívajte liek Devenal 500 mg filmom obalené tablety presne v súlade s písomnou informáciou pre používateľa alebo podľa pokynov svojho lekára či lekárnika. V prípade otázok sa taktiež poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Preventívne opatrenia

Pri chronickej žilovej nedostatočnosti je potrebné dodržiavať aj odporúčania ako vyhýbať sa dlhému pobytu na slnku, nadváhe a obmedziť fajčenie. Pri zamestnaní, kde sa dlho sedí alebo stojí, je dôležité venovať sa každý deň chôdzi, relaxačnému behu, jazde na bicykli alebo špeciálnej gymnastike, teda činnostiam, ktoré zapájajú žilovo-svalovú pumpu a zlepšujú čerpanie krvi smerom k srdcu.

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » DIOSMÍN A HESPERIDÍN: BOJOVNÍCI PROTI KŔČOVÝM ŽILÁM
ADVERTORIAL

MARTIN VELLORIA

bylinkár srdcom

Naši predkovia liečbu bylinkami využívali ako prvú a často jedinú možnosť, ktorá bola pre nich dostupná.

Dnes sa k nej utiekame, až keď zlyhá medicínska liečba. V tejto situácii veľa ľudí očakáva rýchly výsledok a nedopraje bylinkám dostatok času, aby sa ich liečivá sila naplno prejavila. Pretože táto sila rastie v čase, deň po dni. Podobne ako vznikajú v jaskyniach, kvapku po kvapke, nádherné kvaple. Takto nás príroda krok za krokom uzdravuje, buduje naše zdravie a dokáže nás milo prekvapiť či „zázračne“ uzdraviť.

Vhodne skombinované bylinky sa vzájomne podporujú a ich liečivé účinky silnejú, podobne ako v povesti o Svätoplukových prútoch, keď jednotlivo ktorýkoľvek prút bolo možné ľahko zlomiť, ale v spoločnom zväzku bol nezlomiteľný. 

Tento princíp sme uplatnili aj pri tvorbe liečivej zmesi byliniek pre zdravie žien AFRODITA.

V rámci prevencie stačí popíjať 1 šálku denne po dúškoch. Pokiaľ potrebujete liečiť zdravotný problém, je vhodné popíjať 3 až 4 šálky denne. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je mesiac, potom je vhodná týždňová pauza a cyklus možno opakovať až do vyliečenia.

Unikátne zloženie zmesi AFRODITA umožňuje použiť ju aj na prípravu sedacieho kúpeľa.

Kedy vám AFRODITA pomôže?

Pri nepravidelnom a bolestivom cykle, pri nadmernom krvácaní počas cyklu, pri bolestivom PMS, pri častých zápaloch močových ciest, vaječníkov, maternice, pri ťažkostiach s počatím a donosením zdravého bábätka.

Príroda je ako otvorená kniha, jej čítaním sa učíme deň za dňom.

Ktoré byliny nájdete v ženskom čaji AFRODITA? 

Ako prvú, našu kľúčovú bylinu na liečbu všetkých „ženských“ neduhov, vrátane neplodnosti – Alchemilku obyčajnú. Jej skladané vejárovité listy ako ženská sukňa a „lapač nebeskej rosy“, pre alchymistov na výrobu kameňa mudrcov, ju posunuli ľudove až medzi liečebne zázračnú. 

V našej zmesi sa ďalej nachádza Nechtík lekársky, ktorý je protizápalovou bylinou, udržuje ženské orgány v zdraví bez zápalov a výtokov. Výborným je takisto Rebríček obyčajný. Svojimi antibakteriálnymi a dezinfekčnými účinkami udržuje zdravé mikrobiálne osadenstvo ženských orgánov a chráni ich pred zápalom. Nadmerné „ženské“ krvácanie reguluje Pastierska kapsička a taktiež udržiava žily a cievy čistými.

Okrem toho sú vhodnými bylinkami na ženské zdravie Hluchavka bielaNátržník husí a Kapucínka  väčšia, ktorá udržiava zdravé močové cesty a uzdraví aj chronické ťažkosti.

čaj pre ženy AFRODITA
Next article