Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » AJ VY TRPÍTE POCITOM ŤAŽKÝCH A UNAVENÝCH NÔH?
Ženské zdravie

AJ VY TRPÍTE POCITOM ŤAŽKÝCH A UNAVENÝCH NÔH?

Otázka aktuálna v každom ročnom období a týkajúca sa väčšiny z nás. Ak si odmyslíme noc, akú čas dňa trávime v práci? Niektoré z nás sedíme celé hodiny za stolom v kancelárii, iné z nás, naopak, o stoličke len v tichosti snívame, lebo celé dni stojíme a nabeháme kilometre. V oboch prípadoch trpia naše nohy.

Stáva sa vám, že ráno vstanete a vaše nohy sú aj napriek nočnému odpočinku unavené a ťažké? Alebo ste po ťažkom dni v práci ani nevedeli, ako vás vaše nohy úspešne doniesli domov? Skúšali ste vyloženie nôh, masáž, striedanie rôznych teplôt vody, cvičene, ale akosi to nepomohlo?

ÚČINNÁ POMOC EXISTUJE

Jednou z možností, ako pomôcť našim ťažkým unaveným nohám, je výživový doplnok Mobivenal micro. Je cielene vyrábaný tak, aby obsahoval aktívne látky diosmín a hesperidín. Mobivenal micro naviac obsahuje aescín z pagaštanu konského, ktorý prispieva k správnej činnosti cievnej sústavy (ťažké nohy).

AKO UŽÍVAŤ MOBIVENAL MICRO?

Denná dávka mikronizovaného Mobivenalu micro je 1 tableta denne. Toto dávkovanie vychádza z požiadaviek legislatívy SR. Lieky možno podávať vo vyšších dávkach. Aktívnymi látkami diosmín, hesperidín a aescín sa nemožno predávkovať. Sú rozpustné vo vode a organizmus ich vylučuje obličkami.

PREČO SA ROZHODNÚŤ PRE VÝŽIVOVÝ DOPLNOK MOBIVENAL MICRO?

Lebo je to KVALITA a BEZPEČNOSŤ preverená rokmi, osvedčená spokojnými spotrebiteľmi a potvrdená nezávislými odbornými inštitúciami.

Lebo aj keď je to výživový doplnok, je kontrolovaný na úrovni kvality lieku. Jedná sa o dobrovoľnú vyššiu kontrolu. Potvrdzuje to GMP certifikát.

Vernostný program. Viac na www.mobivenal.sk.

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » AJ VY TRPÍTE POCITOM ŤAŽKÝCH A UNAVENÝCH NÔH?
Ženské zdravie

AJ CHOROBÁM SPÔSOBENÝM ĽUDSKÝM PAPILOVÍRUSOM MOŽNO PREDÍSŤ OČKOVANÍM

Objav ľudského papilomavírusu (HPV) ako pôvodcu rakoviny bol prelomový. Najmä ak sa zistilo, že 80 percent ľudí sa počas života infikuje niektorým typom HPV. 

prof. MUDr. ZUZANA KRIŠTÚFKOVÁ, PhD., MPH

prezident Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti SLS, vedúca Katedry epidemiológie Fakulty verejného zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity Bratislava

Imunitný systém väčšiny ľudí sa infekcie papilomavírusom zbaví, u niektorých však vírus pretrváva.

Ako vzniká

Najčastejšie spôsobuje rakovinu krčka maternice, menej často rovnako nebezpečnú rakovinu hrdla, dýchacích ciest, vonkajších pohlavných orgánov a konečníka. Dnes už infekciu HPV nepovažujeme len za sexuálnu nákazu.

Vírus je odolný voči vonkajšiemu prostrediu a prenáša sa veľmi ľahko nielen pohlavným stykom, ale aj inými sexuálnymi praktikami alebo úzkym kontaktom s osobou, ktorá je nakazená. Ani kondóm, ani sexuálna abstinencia nezabránia infekcii. Na Slovensku je ročne diagnostikovaných 900 nových prípadov rakovinových ochorení, ktoré súvisia s HPV. Pritom sú to choroby, ktorým sa dá predchádzať očkovaním.

V krajinách, ktoré od dostupnosti vakcíny v roku 2006 zaviedli rozsiahle plošné očkovanie, zaznamenali významný pokles rakovinových aj predrakovinových ochorení.

Prevencia očkovaním

V krajinách, ktoré od dostupnosti vakcíny v roku 2006 zaviedli rozsiahle plošné očkovanie, zaznamenali významný pokles rakovinových aj predrakovinových ochorení. Ak sa zistí predrakovinové poškodenie krčka maternice, treba ho chirurgicky odstrániť, čo zvyšuje riziko predčasného pôrodu u mladých žien. Preto by sme ochranu pred HPV infekciou mali vnímať aj v súvislosti s reprodukčným zdravím a so zdravým štartom budúcej generácie do života. Očkovanie proti HPV nemá hornú vekovú hranicu a je účinné aj po prvom pohlavnom styku.

Skríningom vieme tieto poškodenia zachytiť a diagnostikovať. Očkovanie ako nástroj primárnej prevencie však zabráni vzniku týchto poškodení, a to je neporovnateľne výhodnejšie. Preto, ak máme možnosť zabrániť choreniu, využime ju!

Next article