Skip to main content
Domovská stránka » Zdravie rodiny » NEPODCEŇUJTE PREVENCIU VZNIKU KŔČOVÝCH ŽÍL
ADVERTORIAL

Kŕčové žily sa zaraďujú medzi civilizačné ochorenia. Preventívnych opatrení je mnoho, jedným z nich je používanie pančúch prvej kompresnej triedy. Na nohe vyzerajú prirodzene a navyše plnia podpornú funkciu pre vaše nohy.

Avicenum PHLEBO 140 sú kompresívne pančuchové zdravotnícke pomôcky I. kompresnej triedy (CCL 1). Materiály použité na výrobu kompresívnych zdravotníckych pomôcok sú nedráždivé a neobsahujú latex. Mechanizmus účinku kompresívnych zdravotníckych pomôcok spočíva v pôsobení presne definovaného odstupňovaného tlaku na dolnú končatinu, ktorý sa od členka smerom k srdcu postupne znižuje. Kompresívne pančuchové zdravotnícke pomôcky by ste mali používať pri fyzickej záťaži, pri dlhších pokojových prestávkach by ste mali kompresívne produkty zložiť (pokiaľ váš ošetrujúci lekár neurčí inak). Avicenum PHLEBO 140 je zdravotnícka pomôcka určená na použitie v domácom prostredí aj u poskytovateľov zdravotných služieb.

Pančuchy prvej kompresnej triedy z radu Avicenum PHLEBO 140 vám pomôžu nielen ako prevencia vzniku kŕčových žíl, ale aj pri opuchoch nôh, alebo pri cestovaní ako prevencia vzniku cestovnej trombózy. Dobre vám poslúžia tiež produkty podpornej kompresnej triedy Avicenum PHLEBO 70. Avicenum PHLEBO 70 sú veľmi pohodlné pančuchy, ktoré zahrejú a zároveň sa pohodlne nosia. Sú vhodné na bežné nosenie aj na náročné dni. Pančuchy perfektne sedia a materiál je príjemný. S farebnými variantmi si doladíte každý outfit do dokonalosti.

Next article
Domovská stránka » Zdravie rodiny » NEPODCEŇUJTE PREVENCIU VZNIKU KŔČOVÝCH ŽÍL
ADVERTORIAL

Viete si predstaviť vaše detstvo, keby ste nemohli vyjsť na denné svetlo? Keby ste nemohli hrať futbal, stavať hrady z piesku, či blázniť sa s kamarátmi na preliezkach? Áno, je to až nepredstaviteľné. Ale takýto život má Marco. Jeho choroba sa nazýva Xeroderma Pigmentosum. Na Slovensku je jediný s touto nevyliečiteľnou diagnózou. Marco je dieťa tmy. Slnko je jeho nepriateľom.


Skafander jeho jediná ochrana pred lúčmi slnka

Keď mal Marco tri roky na jeho tvári sa objavili bodky, ktoré vyzerali ako pehy. Tie sa neskôr rozšírili po celom tele. Avšak z pieh sa vykľuli nádory. Začali mu napádať nielen kožu, ale aj nervovú sústavu. Jeho druhým domovom sa stala nemocnica. Marco má veľmi slabú imunitu, trpí aj depresiami, nevládze chodiť, trápia ho neuroinfekcie a zhoršuje sa mu zrak. 

Aby sa Marco mohol bezpečne pohybovať na slnku, jeho mama mu zabezpečila špeciálny ochranný odev, kuklu aj s ventiláciou zo zahraničia. Takýto ochranný odev nie je lacná záležitosť. Stál 1 500 eur. Jeho najlepším kamarátom je plyšová hračka, ktorá má taký istý skafander ako Marco. 

PREČÍTAJTE SI SKUTOČNÉ PRÍBEHY, KDE POMÁHA DOBRÝ ANJEL. KLIKNITE TU

Pomoc od Dobrých anjelov

Pani Edina okrem Marca sama vychováva ďalšie tri deti. Najmenší Alexander má iba tri roky. Aj napriek všetkým nástrahám života je rodina pripravená bojovať a nevzdávať tento náročný boj.

Marcova liečba je vysoko finančne náročná a rodina sa nachádza v hmotnej núdzi. Finančná pomoc od Dobrých anjelov im uľahčuje zvládať náklady spojené s liečbou. Rodina túto pomoc využíva na Marcove lieky, krémy, vitamíny, imunoterapiu, špeciálnu stravu, rehabilitácie. Taktiež ňou pokrývajú aj náklady spojené s cestovaním k lekárom a do špeciálnej školy, ktorá je od nich vzdialená 50 kilometrov.

Prečo JA?

Marco je statočný bojovník, avšak s jeho vekom pribúdajú aj otázky „prečo“. Jeho život nie je ani zďaleka taký, ako majú jeho rovesníci. Rodina sa niekedy cíti beznádejne, ale pevne veria, že Marcov zdravotný stav zvládnu. Vedia, že po ich boku stoja dobrí ľudia – Dobrí anjeli, ktorí sú pre nich skutočnými anjelmi.

Next article