Domovská stránka » Zdravie rodiny » BAŠA ŠTEVULOVÁ: MAŤ DETI JE VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO
Zdravie rodiny

BAŠA ŠTEVULOVÁ: MAŤ DETI JE VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO

FOTO: archív BŠ

Baša Števulová sa desať rokov venovala profesionálnemu snoubordingu. Po skončení športovej kariéry sa jej popri užívaní si rodičovstva podarilo vybudovať úspešnú značku detského oblečenia. Vždy snívala o tom, že bude matkou. Deti pre ňu nie sú prekážkou v žiadnych aktivitách a úspešne zvláda starostlivosť o rodinu aj biznis.

BAŠA ŠTEVULOVÁ

bývalá profesionálna snowboardistka, podnikateľka

Aký je život profesionálnej športovkyne po ukončení kariéry?

Priznám sa, že ten prvý rok bol náročný. Potrebovala som sa zaradiť do bežného života a premyslieť si, čo idem robiť. Išla som späť na vysokú školu a postupne som sa zabehla, aj keď snoubording a cestovanie mi extrémne chýbali. Život teraz by som však nevymenila za nič. Každopádne, snoubordingu doteraz vďačím za kopu vecí, ktoré sa mi udiali.

Ste viacnásobnou mamičkou. Čo si v rodičovstve najviac užívate?

Vždy som chcela mať deti, otázka bola len kedy a s kým. Mať deti je ďalšie veľké dobrodružstvo a myslím, že si ho všetci spoločne maximálne užívame. Najviac vďačná som však za to, že môžeme spolu vykonávať všetky naše aktivity a deti pre nás neboli nikdy žiadnou brzdou, ba naopak motiváciou.

Stres je všade okolo nás. Akým spôsobom ste s ním bojovali ako športovkyňa a teraz ako rodič?

Človek vekom zvláda stresové situácie logicky lepšie a aj to kritické myslenie je asi na inej úrovni. (Smiech.) Ja som stres podľa mňa nezvládala vôbec, hlavne ten pred pretekmi. V dnešnej dobe už majú športovci rôznych mentálnych trénerov, ktorí im všetky tieto situácie v rámci športu pomáhajú zvládať lepšie. Ja som neraz povedala, že s nastavením mysle, aké mám teraz, by som bola oveľa lepší atlét. A presne preto dospievame, rastieme a učíme sa.

Na zvýšenie imunity v jesenných mesiacoch ľudia často siahajú po homeopatikách, doplnkoch stravy a vitamínoch. Čo najlepšie funguje u detí aj u vás?

Mám svoju obľúbenú prírodnú dánsku značku doplnkov výživy, ktorá je súčasťou Clean Label Project a svoje produkty necháva testovať treťou stranou na nežiaduce látky a zloženie. Ja si dosť potrpím na takéto veci a rovnako na to, čo nám a deťom kupujem. Od stravy, cez doplnky výživy až po kozmetiku. Samozrejme, dôležitá je aj strava.

Momentálne vás zamestnáva aj váš biznis s detským oblečením. Čo vás k tomu priviedlo?

To je veľmi jednoduché. Bola to diera na trhu. Pre Tobiáša mi chýbali čiapky rôznych druhov, ktoré by sa mi páčili, a tak Diobo funguje už sedem rokov. Aj keď je náročné starať sa o deti, vlastný biznis a ešte si aj ustrážiť čas na vlastné aktivity. Takže dalo by sa tomu venovať oveľa viac, ale zatiaľ na to nebol priestor.

Ďalší článok