Skip to main content
Domovská stránka » Zdravie rodiny » BAŠA ŠTEVULOVÁ: MAŤ DETI JE VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO
Zdravie rodiny

BAŠA ŠTEVULOVÁ: MAŤ DETI JE VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO

FOTO: archív BŠ

Baša Števulová sa desať rokov venovala profesionálnemu snoubordingu. Po skončení športovej kariéry sa jej popri užívaní si rodičovstva podarilo vybudovať úspešnú značku detského oblečenia. Vždy snívala o tom, že bude matkou. Deti pre ňu nie sú prekážkou v žiadnych aktivitách a úspešne zvláda starostlivosť o rodinu aj biznis.

BAŠA ŠTEVULOVÁ

bývalá profesionálna snowboardistka, podnikateľka

Aký je život profesionálnej športovkyne po ukončení kariéry?

Priznám sa, že ten prvý rok bol náročný. Potrebovala som sa zaradiť do bežného života a premyslieť si, čo idem robiť. Išla som späť na vysokú školu a postupne som sa zabehla, aj keď snoubording a cestovanie mi extrémne chýbali. Život teraz by som však nevymenila za nič. Každopádne, snoubordingu doteraz vďačím za kopu vecí, ktoré sa mi udiali.

Ste viacnásobnou mamičkou. Čo si v rodičovstve najviac užívate?

Vždy som chcela mať deti, otázka bola len kedy a s kým. Mať deti je ďalšie veľké dobrodružstvo a myslím, že si ho všetci spoločne maximálne užívame. Najviac vďačná som však za to, že môžeme spolu vykonávať všetky naše aktivity a deti pre nás neboli nikdy žiadnou brzdou, ba naopak motiváciou.

Stres je všade okolo nás. Akým spôsobom ste s ním bojovali ako športovkyňa a teraz ako rodič?

Človek vekom zvláda stresové situácie logicky lepšie a aj to kritické myslenie je asi na inej úrovni. (Smiech.) Ja som stres podľa mňa nezvládala vôbec, hlavne ten pred pretekmi. V dnešnej dobe už majú športovci rôznych mentálnych trénerov, ktorí im všetky tieto situácie v rámci športu pomáhajú zvládať lepšie. Ja som neraz povedala, že s nastavením mysle, aké mám teraz, by som bola oveľa lepší atlét. A presne preto dospievame, rastieme a učíme sa.

Na zvýšenie imunity v jesenných mesiacoch ľudia často siahajú po homeopatikách, doplnkoch stravy a vitamínoch. Čo najlepšie funguje u detí aj u vás?

Mám svoju obľúbenú prírodnú dánsku značku doplnkov výživy, ktorá je súčasťou Clean Label Project a svoje produkty necháva testovať treťou stranou na nežiaduce látky a zloženie. Ja si dosť potrpím na takéto veci a rovnako na to, čo nám a deťom kupujem. Od stravy, cez doplnky výživy až po kozmetiku. Samozrejme, dôležitá je aj strava.

Momentálne vás zamestnáva aj váš biznis s detským oblečením. Čo vás k tomu priviedlo?

To je veľmi jednoduché. Bola to diera na trhu. Pre Tobiáša mi chýbali čiapky rôznych druhov, ktoré by sa mi páčili, a tak Diobo funguje už sedem rokov. Aj keď je náročné starať sa o deti, vlastný biznis a ešte si aj ustrážiť čas na vlastné aktivity. Takže dalo by sa tomu venovať oveľa viac, ale zatiaľ na to nebol priestor.

Next article
Domovská stránka » Zdravie rodiny » BAŠA ŠTEVULOVÁ: MAŤ DETI JE VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO
ADVERTORIAL

COLLAGEN ALPHA: NA PODPORU VAŠEJ KAŽDODENNEJ PRIRODZENEJ KRÁSY

Túžite svoje telo zregenerovať zvnútra tak, aby sa rozžiarilo aj navonok? V tom prípade je Collagen Alpha od značky Auromeda presne pre vás! V čom spočíva jeho kúzlo?


Francúzsky morský kolagén

Kolagén je jednou zo základných stavebných látok nášho tela, o ktorú, bohužiaľ, vekom postupne prichádzame, čo sa prejavuje napríklad prvými vráskami, pleťou bez života, lámavými nechtami či oslabenými vlasmi. Preto je skvelé dopĺňať kolagén zvnútra a dopriať tak telu to, čo mu prirodzene chýba.

FOTO: Auromeda

Collagen Alpha obsahuje prvotriedny francúzsky morský kolagén, ktorý sa stane vašou vstupnou bránou k vitálnemu a zdravému životu. Je v hydrolyzovanej forme, ktorá je pre ľudské telo najlepšie vstrebateľná, takže budete mať istotu, že žiaden miligram kolagénu nevyjde navnivoč.

Vitamíny & Minerály nájdete TU

Dlhodobá pomoc pre pokožku, vlasy aj nechty

Kolagén prináša množstvo benefitov a tie prvé, ktoré si všimnete je práve zlepšenie kvality pokožky, vlasov a nechtov. V lete určite oceníte aj rýchlejšie zmiznutie pigmentových škvŕn po opaľovaní či dokonca opálenie, ktoré vďaka kolagénu na pokožke dlhšie vydrží.

Collagen Alpha však neobsahuje len samotný kolagén, ale aj ďalšie prídavné látky, ktoré sa postarajú o vašu prirodzenú krásu.

Súčasťou každej dennej dávky sú aj:

  • Kyselina hyalurónová – hydratuje pokožku
  • Pomarančovník horký – spevňuje pokožku a zlepšuje metabolizmus tukov
  • Vitamín C – antioxidant, ktorý pomáha pri obnove tkanív
  • Zinok a selén – regenerujú vlasy a nechty
  • Biotín – regeneruje pokožku, znižuje suchosť a lámavosť nechtov a podporuje rast vlasov

Skvelá chuť a jednoduché dávkovanie

Prémiový Collagen Alpha je navrhnutý pre ľudí s aktívnym životným štýlom, ktorí si potrpia na kvalitné produkty. V jednom balení tohto kolagénu nájdete 30 denných dávok rozdelených do malých vrecúšok, ktoré si každý deň jednoducho vysypete do pohára s vodou, zamiešate a vypijete.

V dennej dávke sa nachádza až 5 000 miligramov prvotriedneho morského kolagénu, ktorý poskytne telu potrebnú výživu pre zdravie aj krásu. Vaše chuťové poháriky budú v bezpečí, pretože Collagen Alpha nezanecháva žiadne morské pachute a je obohatený lahodnou príchuťou višní. Táto vynikajúca chuť sa hodí do rôznych nápojov, vrátane čistej vody a smoothie, čím môže skvele doplniť zdravé raňajky.

Náš tip na raňajky s kolagénom najdete TU

Ste pripravení posunúť svoj život o level vyššie? Doprajte svojmu telu prémiový kolagén, po ktorom tak túži.

Next article