Domovská stránka » PETRA DZVONÍKOVÁ RIEŠI PREVENCIU ZDRAVIA NAJMÄ ŽIVOTOSPRÁVOU
Venované rodine

PETRA DZVONÍKOVÁ RIEŠI PREVENCIU ZDRAVIA NAJMÄ ŽIVOTOSPRÁVOU

FOTO: archív PD

Influencerka Petra Dzvoníková sa venuje podcastom, blogu a sociálnym sieťam. Má dve malé dcérky a nám prezradila, ako sa jej darí zvládať materské a pracovné povinnosti a zároveň sa starať o zdravie celej rodiny.

PETRA DZVONÍKOVÁ

Influencerka

Ako zvládate skĺbiť rodinný život s tým profesijným?

Niekedy lepšie, niekedy horšie. Mám šťastie, že aj môj partner sa angažuje v tom rodinnom živote viac, ako je tu na Slovensku u mužov v dnešnej dobe bežné, a tiež že naši rodičia dokážu postrážiť deti, keď sa potrebujem venovať práci. V zásade sa však snažím pracovať vtedy, keď deti spia, teda hlavne večer a v noci. Viem, že je to len obdobie, teraz, keď ma deti potrebujú najviac a mladšia dcéra je s nami doma, lebo nechodí do jaslí.

Riešite doma jedálniček v rámci zdravého stravovania celej rodiny?

Áno, jednoznačne. Ja som v takej atmosfére vyrástla, moji rodičia veľmi dbali na zdravú stravu a v tomto pokračujem aj ja, aj keď som určite menej militantná, ako boli oni, pretože žiaden extrém nie je OK a nechcem, aby si moje deti napríklad vytvorili obsesiu sladkým, ak by ho mali 100% zakázané, ako som to mala ja ako dieťa.

Keďže je veľmi dôležitý aj psychický stav, ako „ventilujete“ napätie pri toľkých aktivitách?

Úprimne, momentálne veľmi neventilujem. Mám šťastie, že moja práca je aj moje hobby. Zároveň keď trávim čas s deťmi, tak sa ho snažím tráviť tak, aby ma to bavilo a aby sme robili niečo, čo máme radi všetci. Preto dokáže byť moja práca potrebným oddychom od rodinného stereotypu a rodina zas príjemným oddychom od práce. Časom by som rada zaradila viac športu, pri ktorom dokážem vypnúť hlavu, a tiež opäť občasné návštevy psychológa. Verím, že aj na to bude priestor a čas, keď budú deti trochu staršie.

Ako pristupujete k prevencii zdravia, či už ide o vaše deti, alebo aj o vás ako rodičov?

Snažíme sa o prevenciu primárne životosprávou – dosť pohybu, zdravá strava. Nebudem však klamať, viac sa nám to momentálne darí skôr pri deťoch ako pri nás rodičoch – práve odkedy máme deti. Samozrejme, nevynechávame ani preventívne prehliadky u lekárov a sme všetci kompletne zaočkovaní povinnými aj niektorými nepovinnými vakcínami, alebo teda budeme – my s manželom musíme dobehnúť rôzne preočkovania, ktoré sme mali mať dávno za sebou, napríklad taký tetanus.

Aký je váš názor na povinné a nepovinné očkovanie detí?

V tejto otázke dôverujem odborníkom a preto sú obe moje deti zaočkované povinnými aj nepovinnými očkovaniami.

Ďalší článok