Domovská stránka » NELA POCISKOVÁ: VŠEOBECNÝ NÁVOD NA ZDRAVÚ STRAVU ANI RODIČOVSTVO NEEXISTUJE
Venované rodine

NELA POCISKOVÁ: VŠEOBECNÝ NÁVOD NA ZDRAVÚ STRAVU ANI RODIČOVSTVO NEEXISTUJE

FOTO: archív NP

Herečka a speváčka Nela Pocisková známa z viacerých seriálov i muzikálov má so svojím partnerom, hercom Filipom Tůmom, syna Hektora a dcéru Lianu. Deti zmenili jej pohľad na život. V rozhovore sa dozviete, ako sa stará o ich zdravie a čo je podľa nej v rodičovstve najdôležitejšie.

NELA POCISKOVÁ

slovenská herečka a speváčka

Vediete vašu rodinu k športu?

Samozrejme, šport je základ. Ja som celý život v pohybe, od malička som inklinovala k športu. Osem rokov som robila karate a dnes cítim, čo všetko mi to dalo. Šport nie je len o kondícii a fyzickej príprave, ale najmä o disciplíne a pravidlách. Snažím sa k tomu viesť aj moje deti. Navštevujú teraz rôzne krúžky, ktoré ich bavia, a časom sa vykryštalizuje, ktoré ich budú baviť najviac a tou cestou sa budú uberať ďalej. Teším sa, že ich pohyb baví rovnako ako ich rodičov.

Ako riešite zdravé stravovanie vašej rodiny?

Ja dbám najmä na suroviny. Môj pohľad na stravu je, že to, čo jednému škodí, je pre druhého liek. Nie je na to všeobecný návod, je to veľmi individuálna záležitosť. Chvalabohu, zatiaľ sme neriešili žiadne intolerancie a podobné veci. Naše deti jedia bohatú stravu. Snažím sa, aby mali pestrý jedálny lístok bohatý na všetky živiny a všetko s mierou. Samozrejme, že najväčším príkladom sme im my. Keď vidia jesť šalát svoju mamu, sem tam si vezmú aj oni. Na druhej strane nezakazujem ani sladké, ja keď som bola malá, jedla som iba sladké. Čiže nerobím žiadne extrémy, ale snažím sa, aby jedli všetko a aby mali dostatočný príjem živín.

Pozerať sa na moje deti, ako nasávajú svet okolo seba, ma fascinuje.

Ako sa zmenil váš život, odkedy ste sa stali mamou?

Od základov. Deti priniesli do môjho života zmysel, zmenili môj rebríček hodnôt, dali mi nadhľad a odstup od toho, čo si kto o mne myslí, a naučili ma, čo je v živote dôležité. Sú mojím zrkadlom, ukazujú mi môj vlastný obraz. Snažím sa preto pozerať najmä na seba, aby mali ten správny príklad do života.

Aké sú vaše obľúbené rodičovské aktivity?

Milujeme spolu robiť všetko – tráviť s nimi čas pri akejkoľvek aktivite je pre mňa naplnenie. Milujeme sa spolu smiať, cestovať, hrať sa, objavovať nové miesta, učiť sa, čokoľvek… Pozerať sa na nich, ako nasávajú svet okolo seba, ma fascinuje.

Čo je podľa vás kľúčom k úspešnému rodičovstvu?

Neviem, či ja poznám kľúč, ale myslím si, že základom rodičovstva je láska. Ak je tam láska, už stačí len pekne žiť a dieťa sa pridá. Veľakrát mám však pocit, že je to celé alchýmia a rodičovstvo nie je vôbec jednoduché. Asi na to neexistuje pravidlo. Je to o pocitoch, o tom, čo si v danej chvíli ja sama myslím, že je pre moje dieťa správne. A to neplatí pre každé dieťa paušálne.

Aký máte názor na povinné a nepovinné očkovanie?

Máme absolvované všetky povinné očkovania. V tomto nedebatujem, je to kolektívna imunita a vďaka očkovaniu odišlo mnoho smrteľných chorôb. Nedať zaočkovať dieťa by bol pre mňa priveľký risk, na to som veľmi malý odborník v tomto smere.

Ďalší článok