Domovská stránka » Tabu » MAROŠ MOLNÁR: BOL SOM OCHOTNÝ AJ NESPÁVAŤ, ABY SOM SA ZLEPŠOVAL
Tabu

MAROŠ MOLNÁR: BOL SOM OCHOTNÝ AJ NESPÁVAŤ, ABY SOM SA ZLEPŠOVAL

Foto: Adobe Stock

MAROŠ MOLNÁR

Slovenský profesionálny kondičný tréner a bývalý atlét. V roku 2007 spoločne s manželkou Zuzanou založili spoločnosť MOLfit ako centrum funkčného a klasického silového tréningu. Je držiteľom viacerých certifikátov, napríklad certifikátu Silvovej metódy, certifikátu športovej fyzioterapie, certifikátu pre medicínsky pilates či certifikátu pre neuro-ortopedický stabilizačný tréning. Je autorom knihy Gauč alebo šťastie, návodu na lepší a aktívnejší život pre všetkých, ktorí po ňom túžia.

Slovenský profesionálny kondičný tréner a atlét Maroš Molnár sa s nami porozprával o športe a všetkom zdravom.

Ste profesionálny fitnes tréner už veľmi dlho. Kedy a ako ste sa k tomu dostali?

Dostal som sa k tomu, ako sa hovorí, ako slepé kura k zrnu. Bolo to v piatom ročníku na vysokej škole, kde som dostal možnosť trénovať Danielu Hantuchovú. A potom to už išlo –  chytilo ma to za srdce a bol som ochotný aj nespávať, aby som sa zlepšoval. 

Ste zakladateľom spoločnosti MOLfit, centra funkčného a klasického silového tréningu. Mohli by ste nám o tom povedať viac? Čo vás viedlo k jeho založeniu?

Od prvého dňa som mal sen – mať niečo vlastné a nikomu sa neprispôsobovať. Proste robiť si, ako chcem, a mať otvorené tak, ako potrebujem. Vytvoríte svoj tím a robíte spolu, zabávate sa a vytvárate pre svojich klientov také podmienky, aby sa cítili ako doma v obývačke.

Vydali ste knihu s názvom Gauč alebo šťastie. Čo je cieľom tejto knihy a ako vznikol jej názov?

Cieľom knihy je vzdelávať ľudí a ukázať im, že dodržiavať zdravší životný štýl nie je také ťažké, len treba chcieť a vedieť, čo je dôležité, a čo nie. Ukázať im batériu cvikov a vysvetliť im tú úplne najzákladnejšiu teóriu.

Názov vznikol tak, že som raz sedel v Ikare s Gabrielou Belopotockou a ona sa ma opýtala na názov. Po chvíli som povedal: Gauč alebo šťastie. Lebo človek môže mať všetko, aj gauč aj šťastie, je to rovnováha. A to je v živote dôležité – mať vo všetkom rovnováhu.

Ste otvorený zástanca doplnkov stravy. V akých prípadoch by ich človek mal užívať?

Presne tak, som za doplnky, ak sú pre človeka také dôležité, že mu v určitom momente dňa uľahčia život. Sú dôležité hlavne pre ľudí, ktorí potrebujú zvýšiť výkonnosť a pracujú alebo veľa trénujú. Nedá sa jesť, výborne variť, nakupovať kvalitné výrobky a všetko stíhať. Treba si nájsť dobrého dietológa, ktorý vám naozaj poradí, že toto je super, ale toto je už naozaj veľa. Napríklad, aký proteín alebo vitamíny sú kvalitné, a že je dôležité ich správne užívať.

Taktiež radíte ľuďom, ako sa zdravo stravovať. Existuje nejaká prevencia gastro ochorení v rámci jedálnička a celkovo zdravého životného štýlu?

Je to veľmi všeobecné, ale podstatné je vyvarovať sa pitia veľkého množstva alkoholu a sladených nápojov, konzumácie mastných jedál a jedál, ktoré majú nízku nutričnú hodnotu. A ak máte nejaké alergie, tak je dobré dodržiavať danú diétu a nebrať to na ľahkú váhu.

Súčasťou starostlivosti o zdravé telo sú i preventívne prehliadky. Chodievate na ne?

Áno, prehliadky sú veľmi dôležité, lebo správna včasná diagnostika vám môže vyriešiť kopec ďalších problémov. No, popravde, snažím sa udržať nejakú pravidelnosť.

Akým projektom sa momentálne najviac venujete a aké sú vaše plány do budúcna?

Najviac sa teraz venujem natáčaniu štvrtej série Extrémnych premien, dokončovaniu MOLfit.app, ktorá by mala pomôcť hlavne obéznym ľuďom a ľuďom s nadváhou, a neskôr aj ďalším ľuďom a deťom. Rozhodol som sa tiež napísať druhú knihu, aby ľudia dostali kompletné informácie a veľké množstvo príkladov, podľa ktorých si budú vedieť pomôcť. A vlastne prvá a druhá kniha bude dvojzväzok so super informáciami pre každého človeka, aby už nikdy nikto nemohol povedať, že nevie, ako na to.

Ďalší článok