Domovská stránka » Slovenský pacient » DIANA HÁGEROVÁ: ČAS S DEŤMI MA NAPĹŇA
Slovenský pacient

DIANA HÁGEROVÁ: ČAS S DEŤMI MA NAPĹŇA

FOTO: Archív DH

Moderátorka a influencerka Diana Hágerová nám porozprávala o zmenách, ktoré jej prinieslo materstvo, aj o tom, ako sa stará o zdravie svojej rodiny.

DIANA HÁGEROVÁ

Diana Hágerová, moderátorka a influencerka, má s partnerom, moderátorom Romanom Juraškom, dve deti, štvorročnú Izabelku a ročného Tristanka.

Ste dvojnásobnou mamičkou. Ako spolu vychádzajú Vaše deti?

Odkedy sme Tristanka priniesli domov z pôrodnice, Izabelka sa doňho zaľúbila. Stále ho hladká, mojká, keď bol úplne maličký, museli sme ich strážiť, lebo ho stále chcela nosiť na rukách.

Teraz, keď je väčší, pomáha mu chodiť, vedia sa už spolu aj trošku pohrať. Verím, že im dobrý vzťah vydrží aj v dospelosti. Samozrejme, ako všetky deti majú tiež svoje nálady a dni, keď potrebujú viac pozornosti len pre seba. 

Snažíme sa hýbať a viesť k tomu aj deti. Náš jedálniček je plný ovocia a zeleniny.

Ako sa zmenil váš život, odkedy ste sa stali mamou?

Môj život sa zmenil výrazne. Klasickú prácu som vymenila za „prácu“, ktorú milujem. Čas trávený s deťmi ma napĺňa, rada sledujem ich pokroky, rozmýšľanie, vediem debaty s Izabelkou.

Prichádza však aj únava a vyčerpanie, to k tomu patrí. Zmenou prešiel aj náš partnerský život, keďže je veľmi málo chvíľ, keď sme s Romanom len my dvaja. 

FOTO: Archív DH
FOTO: Archív DH

Uvažovali ste počas tehotenstiev nad možnosťou prenatálnej diagnostiky, ktorá môže odhaliť rôzne ochorenia detí ešte pred narodením?

Priznám sa, že pri prvom tehotenstve som bola celý čas v takej eufórii, že niečo podobné mi ani nenapadlo. Naopak, pri druhom som pociťovala väčšie obavy a prenatálnu diagnostiku som aj absolvovala. 

Ako sa staráte o zdravie vašej rodiny? Potrpíte si napríklad na životosprávu?

Chodievame pravidelne na preventívne prehliadky. Denne sa prechádzame, v zime lyžujeme, v lete zase obľubujeme korčule, bicykle či plávanie. Snažíme sa hýbať a viesť k tomu aj deti. Náš jedálniček je plný ovocia a zeleniny. A, samozrejme, dávame si vitamíny. 

Ďalší článok