Domovská stránka » Príprava na zrelý vek » SNAŽÍM SA UDRŽAŤ ROVNOVÁHU MEDZI PRACOVNÝM A SÚKROMNÝM ŽIVOTOM
Príprava na zrelý vek

SNAŽÍM SA UDRŽAŤ ROVNOVÁHU MEDZI PRACOVNÝM A SÚKROMNÝM ŽIVOTOM

FOTO: Archív MD

Na prahu štyridsiatky sa cíti lepšie ako kedykoľvek predtým. Musí mať čas na prácu i rodinu, dobre spať, kvalitne jesť, dodržiavať pitný režim a, samozrejme, dôležitý je aj pravidelný pohyb.

Mgr. MIROSLAVA DOBIŠ MICHALKOVÁ, PhD.

fashion stylistka & influencerka

Vyzeráte fantasticky, akoby vek vo vašom prípade nehral žiadnu rolu. Ako sa o seba staráte z fyzickej a zo psychickej stránky?

V prvom rade ďakujem pekne. Vek zohráva rolu vždy, akurát niekedy čas hrá aj v náš prospech. Ja sa tesne pred štyridsiatkou cítim lepšie ako kedykoľvek predtým, uvidíme, čo bude ďalej. Vďačím za to pravdepodobne správnej starostlivosti o svoje potreby. Mám tým na mysli najmä fyzickú a psychickú pohodu. Pre mňa je veľmi dôležité dobre spať, kvalitne jesť, samozrejmý je pitný režim a pravidelný pohyb. Snažím sa tiež udržať akú-takú rovnováhu medzi súkromným a pracovným životom, oddychom a prácou. V rodine s dvoma malými deťmi je to náročné, niekedy sa to darí viac, niekedy menej.

Nedávno ste absolvovali ajurvédsky pobyt. Priblížite nám, o čo išlo, a prečo ste sa rozhodli pobyt absolvovať?

Na ajurvédskom pobyte som bola prvýkrát minulý rok v lete na klinike Calendula v Maďarsku a na jar som si ho zopakovala na Srí Lanke. Ide o jednu z najstarších zdravotných metód a prístupov k zdraviu, avšak nešla som na pobyt zo zdravotných dôvodov, vnímam ho skôr ako prevenciu a správne nastavenie životného štýlu. Je to pre mňa vlastne dovolenka bez detí a s pridanou hodnotou. 

FOTO: Archív MD

Čo vám pobyt priniesol?

Lepší spánok a spomínané zlepšenie životosprávy. Ajurvédsky pobyt je kombinácia masáží, terapií, očistných procedúr, jogy a meditácií na mieru. Nedostanete tam kávu, alkohol, mäso ani nič nezdravé. Je to naozaj veľmi obohacujúca skúsenosť pre každého.

Ste matka, influencerka, fashion stylistka. Aký máte recept na work-life balance? Pri akej činnosti si viete najviac oddýchnuť?

Asi vás sklamem, nemám žiaden recept a univerzálna rada asi ani neexistuje, každému funguje niečo iné. Pre mňa je dôležité, aby som mala priestor nielen na prácu a pre rodinu, ale aj pre seba a pre priateľov. Mám totiž rada spoločnosť aj samotu, prácu aj oddych. V mojom živote sa tak striedajú obdobia workoholizmu s ničnerobením. Priznám sa, že ja nie som vzor systematickosti, mám rada, keď veci voľne plynú, keď mám slobodu v rozhodovaní, a to je niekedy naozaj ťažké. Vďakabohu, moja práca nám umožňuje aspoň sčasti takýto životný štýl.

Ďalší článok