Skip to main content
Domovská stránka » Príprava na zrelý vek » MÁTE PRI ČÍTANÍ „KRÁTKE RUKY“? PORADÍME VÁM IDEÁLNE RIEŠENIE
Príprava na zrelý vek

MÁTE PRI ČÍTANÍ „KRÁTKE RUKY“? PORADÍME VÁM IDEÁLNE RIEŠENIE

Chcete si prečítať knihu, textovú správu v mobile či jedálny lístok, no aby ste videli písmená, ruky podvedome naťahujete čoraz ďalej od seba? Ak sa vám to už stalo, tak vitajte vo svete presbyopie.

Presbyopia je očná choroba, ktorá sa približne po štyridsiatke týka každého z nás. S pribúdajúcimi rokmi šošovka v oku stráca svoju schopnosť zaostrovať, a preto na blízko vidíme čoraz horšie, až sa nám začnú blízke objekty rozmazávať. Ochorenie sa vekom zhoršuje a po počiatočných problémoch s videním na krátke vzdialenosti sa zhoršuje aj videnie do diaľky a na stredné vzdialenosti, napr. pri práci s počítačom.


METÓDA FEMTO Z-PRELEX VÁS ZBAVÍ OKULIAROV NIELEN NA ČÍTANIE

Rozhodne by ste nemali odkladať návštevu očnej ambulancie, kde vám očný lekár môže navrhnúť napríklad okuliare na čítanie alebo šošovky. Ak sa však chcete zbaviť okuliarov natrvalo, očná mikrochirurgia dnes ponúka rýchlu a bezpečnú operáciu očí metódou FEMTO Z-PRELEX.

Táto operácia spočíva vo výmene vlastnej šošovky za trifokálnu umelú difrakčnú šošovku, ktorá je natrvalo implantovaná do oka, a to bez skalpela, preto je ideálna najmä pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov. Výhodou tejto metódy je aj trvalé, doživotné odstránenie všetkých refrakčných (dioptrických) chýb, ako aj prevencia vzniku šedého zákalu.

LEKÁRI OČNEJ KLINIKY iCLINIC ODPORÚČAJÚ METÓDU FEMTO Z-PRELEX

· Operácia je bezbolestná a prebieha v lokálnej anestézii,

· garantuje trvalú korekciu dioptrickej chyby,

· zákrok definitívne odstráni riziko vzniku šedého zákalu,

· garantuje dobré videnie na krátke, stredné aj dlhé vzdialenosti aj bez okuliarov,

· rýchla rekonvalescencia.

VÝBER SPRÁVNEJ KLINIKY JE DÔLEŽITÝ

Každý človek je jedinečný, a preto ani žiadna diagnóza či ochorenie neprebieha u dvoch pacientov rovnako. Pri výbere očnej kliniky je preto dôležité dbať nielen na špičkové technológie, ale aj na kvalitu lekárskeho tímu. Ku každému pacientovi si lekár vytvára osobitý, individuálny prístup.

Celý priebeh procesu od samotného rozhodnutia, vstupného vyšetrenia, operácie a liečby je pod stálym dohľadom odborníkov. S cieľom podávať maximálne profesionálne výkony a poskytovať riešenia špecifického očného problému na mieru v iClinic tíme pracujú vysoko kvalifikovaní odborníci, ktorí majú k dispozícii to najmodernejšie prístrojové vybavenie.

V očnej klinike iClinic vám poskytneme nezáväznú bezplatnú konzultáciu, v rámci ktorej vám naši lekári odporučia tú správnu operačnú metódu, ušitú na mieru práve pre vaše oči. Objednajte sa už teraz a využite výnimočné aktuálne zľavy!


Prečítajte si tiež: MEDZINÁRODNÝ DEŇ ZRIEDKAVÝCH CHORÔB

Next article
Domovská stránka » Príprava na zrelý vek » MÁTE PRI ČÍTANÍ „KRÁTKE RUKY“? PORADÍME VÁM IDEÁLNE RIEŠENIE
Príprava na zrelý vek

KEĎ SA NOHY „HLÁSIA O SLOVO“

Hlásia sa vaše nohy „o slovo“? Sú ubolené, nepokojné, napäté, alebo vás v noci zobudí nepríjemný kŕč v lýtku? Takto na seba upútavajú pozornosť nohy, ktoré trpia chronickým žilovým ochorením. Účinnou liečbou však vieme našim nohám uľaviť. Neignorujte preto tieto príznaky a venujte svojim nohám pozornosť, ktorú si zaslúžia.

Boľavé a opuchnuté nohy či nepekné kŕčové žily si mnohí spájajú so starobou. Opak je pravdou, tieto ťažkosti trápia aj oveľa mladších ľudí, ktorí častokrát ani netušia, že za ich problémy môže chronické žilové ochorenie. Toto zdĺhavé ochorenie trápi až polovicu Slovákov. Patríte medzi nich aj vy?

„DETRALEX tbl flm 60 je liek na perorálne použitie. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom. Vždy užívajte liek presne tak, ako je uvedené v písomnej informácii a ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.“

Aké sú prejavy ochorenia

Ochorenie zvyčajne začína úplne nenápadne pocitom „ťažkých“ nôh, nepokojom v nohách, občasnými nočnými kŕčmi v lýtkach alebo svrbením kože na predkoleniach. Úplne automaticky nás nutká vyložiť si unavené a boľavé nohy na stôl. A práve vyloženie nôh je výborným testom na diagnostiku ochorenia, ktorú si môže urobiť každý pohodlne sám. Ak sa nám po niekoľkominútovom odpočinku s vyloženými nohami výrazne uľaví, je takmer isté, že trpíme na chronické žilové ochorenie. Podobne funguje aj studená sprcha na nohy alebo masáž nôh.

Čo spôsobuje ochorenie

Za naše ťažkosti môže zápal, ktorý v žilách postupne poškodzuje cievnu stenu aj žilové chlopne. Práve chlopne, o ktorých mnohí ani nevedia, že existujú, majú dôležitú funkciu v našom tele. Napomáhajú tomu, aby krv vplyvom zemskej tiaže nezostávala v nohách, ale dokázala prúdiť proti gravitácii nahor, naspäť do srdca, aby sa tam okysličila. Postihnuté chlopne si túto dôležitú funkciu neplnia, krv v nohách neprúdi ako má, a to spôsobuje napätie v lýtkach, opuchy a postupné zväčšovanie žíl, ktoré potom vidíme aj voľným okom. Môžu to byť spočiatku len drobné kŕčové žily v tvare metličiek – tie síce na prvý pohľad pôsobia iba ako estetický problém, no skrýva sa za nimi naozajstný zdravotný problém.

Neodkladajte návštevu u lekára

Pri neliečenom ochorení totiž nie sú zriedkavosťou komplikácie ako trombóza, embólia, alebo otvorené rany predkolení, ktoré sa hoja len veľmi ťažko. V súčasnosti už existuje účinná liečba chronického žilového ochorenia. Hoci existujú na trhu aj výživové doplnky, lekári a odborníci odporúčajú stratégiu liečby postaviť radšej na účinnom a overenom lieku. Výživové doplnky musia byť totiž zo zdravotného hľadiska neškodné, ich účinnosť, bezpečnosť a kvalita nebývajú overované tak prísne ako pri liekoch.


MUDr. Jana Bendová, PhD.
Všeobecný lekár pre dospelých,
Veľký BielPrečítajte si tiež: VČASNÉ PRÍZNAKY DIABETICKEJ POLYNEUROPATIE Z POHĽADU DIABETOLÓGA

Next article