Domovská stránka » Príprava na zrelý vek » ADRIANA POLÁKOVÁ: ZDRAVIE SA NEDÁ KÚPIŤ
Príprava na zrelý vek

ADRIANA POLÁKOVÁ: ZDRAVIE SA NEDÁ KÚPIŤ

FOTO: Archív AP

Moderátorka a influencerka Adriana Poláková sa v otázkach zdravia vždy spolieha na lekárov a nezanedbáva prevenciu ani pohyb.

ADRIANA POLÁKOVÁ

moderátkorka a influencerka

Prednedávnom ste absolvovali operáciu. Mohli by ste, prosím, priblížiť, o akú oblasť išlo?

Išlo o gynekologickú operáciu a nebyť preventívnej prehliadky, neviem, neviem… Máloktorá žena si všimne problém a práve preto je prevencia taká dôležitá.

Aké preventívne prehliadky nikdy nezanedbávate?

Pravidelne, naozaj pravidelne, chodím na gynekologické prehliadky. Pretože sa chcem dožiť v zdraví vnúčat. A toto je to najmenej. Navyše, vekom viac počúvam svoje telo a keď sa niečo objaví, ihneď to riešim. Nečakám, kým sa to zhorší… Potom už môže byť neskoro. A zdravie máme iba jedno na celý život. Nedá sa dokúpiť.

FOTO: Archív AP

Čo by ste odkázali tým, ktorí preventívne prehliadky zanedbávajú?

Keď vám zahapruje auto, hneď utekáte do servisu, lebo bez auta sa nepohnete. Prečo nemáte rovnaký prístup, dokonca ešte zodpovednejší, k svojmu zdraviu, telu? Bolesť potláčate liekmi, kým už nie je neskoro… Je to podľa vás v poriadku?  Asi toto by som im povedala.

Čo je pre vás najväčším zdrojom informácií v oblasti zdravia? 

Jednoznačne lekár. Keď mi niečo je, nikdy negooglim, idem za lekárom. Lekár vždy bol, je a bude pre mňa ten, ktorý vie…  Nie internet.

Čo by mala žena podľa vás robiť, aby sa udržala v psychickej aj fyzickej pohode keď prechádza hormonálnymi zmenami?

Základom „prežitia“ je bezpochyby kyslík a voda. To znamená pohyb, to je základ. Kým sa aktívne hýbeme, nemám na mysli behanie po dome, keď sa upratuje, tak je dobre. Srdcový tep treba udržiavať. A voda, pitný režim, či v lete či v zime. Prospieva to aj pleti – pomalšie starneme. A chceme byť predsa stále krásne, však?

Ďalší článok