Skip to main content
Domovská stránka » Chronické ochorenia » Závažné ochorenia » KVETA HORVÁTHOVÁ: SOM VĎAČNÁ ZA TO, ČO MÁM
Závažné ochorenia

KVETA HORVÁTHOVÁ: SOM VĎAČNÁ ZA TO, ČO MÁM

Foto: Televízia Markíza

Moderátorka Kveta Horváthová sa rada stretáva s ľuďmi, najmä s tými, ktorí sa na svet usmievajú. Pozitívne a aktívne pristupuje aj k svojmu zdraviu. Vďaka práci moderátorky sa stretáva s množstvom ľudí, hostí v slovenskej relácii Teleráno. V relácii Farma zasa spoznala ľudí, ktorí si vyskúšali, ako žili naši predkovia.

KVETA HORVÁTHOVÁ

MODERÁTORKA RELÁCIÍ TELERÁNO A REFLEX V TV MARKÍZA

V čom je práca s ľuďmi pre vás výnimočná?

Som typ človeka, ktorý má všeobecne rád ľudí. Robí mi radosť stretávať sa s nimi, komunikovať o všetkom možnom, spoznávať rôzne charaktery, názory… Práca v Teleráne je pre mňa výnimočná tým, že mám možnosť spovedať ľudí, ktorých by som v bežnom živote zrejme nestretla. Navyše, relácia sa vysiela naživo, čo má tiež osobité čaro, a občas nastanú situácie, ktoré preveria moju schopnosť improvizovať.

Diváci si vás obľúbili aj v reality šou Farma, kde si súťažiaci vyskúšali život v zhoršených životných podmienkach. Aké pocity to vo vás vyvolávalo?

V reality šou Farma sa súťažiaci akoby vracali späť v čase a mohli si vyskúšať, ako sa žilo našim predkom. Koľko námahy bolo za upečeným bochníkom chleba, vyrobeným syrom, postavením pece, rekonštruovaním mlyna… Ako sa žilo bez moderných vymožeností, ktoré dnes bežne používame a uľahčujú nám každodenný život.

Mnohých farmárov som obdivovala, ako sa popasovali s neľahkými podmienkami. Navyše, a to bolo psychicky mimoriadne náročné, bez rodiny. Práve to som vnímala, ako manželka a matka, ako najťažšiu vec, ktorú museli zvládať – nebyť v kontakte s partnermi či deťmi.

Ťažšie chvíle prežíva z času na čas každý. Čo vám pomáha naštartovať sa na pozitívne myslenie?

Vďačnosť za to, čo mám – rodinu, zdravie, prácu, ktorá ma baví. Navyše, dokážem sa tešiť aj z maličkostí. A dobrú náladu mi takisto spraví rodinná prechádzka s našou sučkou Fany, dobré jedlo, film, kniha.

Veľa zdravotných problémov, ak sa identifikujú včas, sa dá riešiť.

Ako pristupujete k prevenciám? Evokujú vo vás strach alebo nádej?

Preventívne prehliadky absolvujem pravidelne. A bez strachu. Uvedomujem si, že veľa zdravotných problémov, ak sa identifikujú včas, sa dá riešiť. K tomuto prístupu vediem aj 14-ročnú dcéru Paulínku. Keď bola menšia, mala strach z lekárov a zo stomatológa. Dnes je to už, našťastie, inak, s preventívkami nemá problém.

Ako sa staráte o svoje zdravie? Čo vám pomáha?

Pravidelne a pestro jem, užívam vitamíny, veľa času trávim s rodinou na čerstvom vzduchu, cvičím, doprajem si pravidelný spánok. A nezanedbávam ani svoje duševné zdravie. Snažím sa myslieť pozitívne a rada sa stretávam s príjemnými, veselými ľuďmi, ktorí sa na svet radšej usmievajú, ako mračia.

Pred pár rokmi ste podstúpili laserovú operáciu očí. Čo by ste odkázali ľudom, ktorí sa na podobný zákrok chystajú?

Chvíľu mi trvalo, kým som sa odhodlala. A dnes si hovorím, že som operáciu mohla podstúpiť aj skôr. V každom prípade sa treba poradiť s odborníkmi, absolvovať vyšetrenia, či je človek vhodným adeptom na takýto zákrok. Ak áno, netreba mať strach.

Next article
Domovská stránka » Chronické ochorenia » Závažné ochorenia » KVETA HORVÁTHOVÁ: SOM VĎAČNÁ ZA TO, ČO MÁM
ADVERTORIAL

UNAVENÉ A ZAČERVENANÉ OČI? DÔVODOM MÔŽE BYŤ ICH DIGITÁLNA ÚNAVA

Dnes už takmer každý má skúsenosť s hľadením na monitor. Nejde iba o monitor počítača, televízora či mobilu. Patrí k tomu aj pozeranie na monitor v aute, na industriálnych strojoch, na kávovare alebo iných automatoch. Výsledkom môže byť pocit „suchých“ očí. Tento problém vám však vieme pomôcť vyriešiť!

Registrujte sa na očné vyšetrenie ZDARMA

Očné optiky Fokus pri príležitosti Svetového dňa zdravia pripravili základné meranie zraku zdravotníkom, ktorí viac dbajú o zdravie pacientov ako o svoje vlastné. A to počas celého mesiaca apríl ZADARMO!

Odborníci vám vyšetria zrak a dokážu poradiť aj s pocitom „suchých“ očí. Odporučia vám kvapky, prípadne umelé slzy, ktoré vyriešia váš dlhodobý problém s digitálnou únavou očí.

Prečo využiť odborné vyšetrenie zraku priamo v optike? Zistite TU

Ak už máte pocit začervenaných očí a prirodzene sa vám nedostatočne tvoria slzy na zvlhčenie oka, môžete vyskúšať pár tipov, ktoré zmiernia spomínaný problém:

  • pri práci na počítači častejšie žmurkajte
  • používajte umelé slzy na dodanie potrebnej vlhkosti očí
  • vyhýbajte sa lesklým plochám a objektom
  • striedajte si kontaktné šošovky s okuliarmi
  • nastavte si na monitore správny jas a minimalizujte tak škodlivé modré svetlo

Dodržujete tieto odporúčania, ale vaše oči sú napriek tomu unavené? Navštívte v ktorejkoľvek optike FOKUS niektorého z očných špecialistov, pomôže vám nájsť to najlepšie riešenie.

Next article