Domovská stránka » Chronické ochorenia » Závažné ochorenia » DOMINIKA KAVASCHOVÁ: ŽENY SÚ CENNÉ, NÁDHERNÉ, SILNÉ BYTOSTI
Závažné ochorenia

DOMINIKA KAVASCHOVÁ: ŽENY SÚ CENNÉ, NÁDHERNÉ, SILNÉ BYTOSTI

Foto: Archiv D.K.

Herečka Dominika Kavaschová o tom, odkiaľ berie energiu, ako sa pripravovala na materstvo a ako si užíva túto svoju novú rolu. Poznáme ju z divadla a z televíznej obrazovky. Hoci Dominike Kavaschovej momentálne chýba herecká tvorba a spoločnosť, materstvo si užíva a s nadšením hovorí o chvíli, keď ju dcéra prvý raz oslovila: Mama.

DOMINIKA KAVASCHOVÁ

SLOVENSKÁ DIVADELNÁ A SERIÁLOVÁ HEREČKA, SPEVÁČKA

Ste jednou z najlepších slovenských herečiek, čo potvrdzuje aj ocenenie OTO. Čo je vaším hnacím motorom?  

Hnací motor som ja sama. Mám v sebe tak veľa inšpirácie, kreativity, energie a nápadov, že mám problém sedieť doma so založenými rukami. Mam schopnosť veľmi citlivo vnímať veci, situácie, vzťahy a ľudí, takže moja práca je moja vášeň. Stále o niečom premýšľam a vo svojej hlave tvorím. Naozaj neustále, aj teraz, keď som na materskej. Hnací motor nie je pre mňa túžba po úspechu, ale túžba dať von všetko, čo sa vo mne kopí, všetko, čo odniekiaľ prichádza a cítim, že to musí ísť von, k ľuďom.

Nedávno ste sa stali mamičkou. Ako sa cítite v novej role?

Sama seba nazývam mater-amatér, tak sa cítim. Niečo mi ide, niečo vôbec. Robím veľa chýb. Sú dni, keď som šťastná, prešťastná, a potom dni, keď som unavená a cítim sa totálne neschopná. Rola matky ma napĺňa a baví, ale veľmi mi chýba tvorba a spoločnosť. Akceptujem však svoju rolu a chcem tento čas venovať dcére. Všetko predsa má svoj čas a jediné, čo skutočne potrebujem, je možnosť konečne sa dobre vyspať. Byť matkou je naozaj niečo neopísateľné. Moja dcéra pred pár dňami začala hovoriť mama a mňa až zalial pot, že, preboha, ja som vážne mama, veď mi to práve povedala. Keď ma tak denne oslovuje, cítim sa staršia a zodpovednejšia.

Dobrá nálada je pre vás charakteristická. Čo vám dáva energiu?

Nemám vždy dobrú náladu, len sa snažím nenakaziť ľudí tou zlou, ak ju náhodou mám. Som rada, keď sa ľudia pri mne cítia dobre. Mám to od detstva, od základnej školy som bola triedny zabávač. Bola som tá šibnutá smiešna baba, ale mne to nevadilo, ja ľúbim vidieť, že sa ľudia smejú. Humor spája všetkých a dnes, keď nás toľko vecí rozdeľuje, mám pocit, že ho treba viac ako inokedy.

Mám v sebe tak veľa inšpirácie, kreativity, energie a nápadov, že mám problém sedieť doma so založenými rukami.

Čo by ste odkázali mamičkám, ktoré podľahli depresiám pre svoj zovňajšok?

Že ich telo stvorilo človeka! Ich telo toto dokázalo. Nielen že ho stvorilo, ale aj porodilo. Nič na svete nie je viac. Nech svoje telo milujú, lebo dokáže zázraky. Nech si ho vážia, lebo zhmotnilo lásku. Dokonca vedia vytvárať jedlo pre svoje dieťa, to je brutál. Všetky ženy sú cenné, nádherné, silné bytosti. 

Budúce mamičky sa v tehotenstve o svoje zdravie starajú viac než obvykle. Čo ste robili vy? 

Cvičila som, veľa času som trávila na vzduchu, snažila som sa prijímať všetky potrebné vitamíny, nepila som alkohol, nefajčila som a snažila som sa vyhýbať negatívnym veciam. Dokonca som nepozerala smutné filmy.

Ďalší článok