Skip to main content
Domovská stránka » Chronické ochorenia » Závažné ochorenia » ADRIANA POLÁKOVÁ: SPOMALILA SOM
Závažné ochorenia

ADRIANA POLÁKOVÁ: SPOMALILA SOM

Foto: archiv AP

Keď nám hapruje auto, hneď ideme do servisu. Takto zodpovedne by sme sa mali správať aj vtedy, keď ide o naše zdravie.

Moderátorka a influencerka Adriana Poláková sa zdravo stravuje a športuje, preto ju zvýšená hladina „zlého“ cholesterolu prekvapila. Bola veľmi vyťažená, preto si povedala, že menej je niekedy viac, a prestala sa naháňať.

Boli vám zistené kardiovaskulárne problémy a vysoký LDL cholesterol. Ako vás to poznamenalo? Čo všetko ste museli vo svojom živote zmeniť po takejto diagnóze?

Vysoký cholesterol ma trošku šokoval, lebo si myslím, že sa zdravo stravujem, aj sa snažím športovať, ale stres, ktorý je tiež za vysokým LDL cholesterolom, narobil šarapatu.

Prečo je dôležitá prevencia kardiovaskulárnych ochorení? Aká je vôbec ich prevencia?

Viete, kým dokážeme fungovať aj cez bolesť, ktorú potláčame tabletkami, snažíme sa fungovať, a to je veľká chyba. Keď nám začne haprovať auto, hneď si nájdeme čas a ideme do servisu. Prečo sa takto zodpovedne nesprávame, keď ide o naše zdravie?

Akým spôsobom sa udržujete v kondícii? Čo je vaša najobľúbenejšia a najčastejšia aktivita?

Ako som spomenula, stravujem sa zdravo a pohyb, šport, patria do môjho života už dlho. Jediné, čo mi pomohlo znížiť hladinu LDL cholesterolu, bolo spomalenie. Povedala som si, že to naháňanie mi netreba, a spomalila som. Nie je to ľahké, ale ani nemožné. Menej je niekedy viac, verte mi.

Úplne sa vyhnúť stresu v stresovej dobe, ktorú žijeme, nie je možné, ale ak človek naozaj chce, môže spomaliť.

Stravujete sa nejako špeciálne?

Akosi prirodzene som vynechala z jedálnička mäso, lebo vždy, keď som ho začala konzumovať, mala som problémy s pleťou. Na druhej strane sa mi bez mäsa zhoršil krvný obraz. Takže ak mäso, iba divinu či hovädzie a iba raz za čas.

Hovorí sa, že stres je najväčší zabijak. Existujú spôsoby, ako sa mu úplne vyhnúť?

Úplne sa vyhnúť stresu v stresovej dobe, ktorú žijeme, nie je možné, ale ak človek naozaj chce, môže spomaliť. A veľakrát pomôže aj to, a podľa mňa každý z nás si nájde cez deň čas nechať na hodinku mobil doma, ísť sa von poprechádzať. Pohyb na vzduchu robí veľmi dobre.

Máte nejaké rituály, ktoré vás uvádzajú do pohody a harmónie?

Teraz už áno. Keď som spomalia, viem si ráno vychutnať kávu, v pokoji si prečítať správy a až po raňajkách sa púšťam do roboty. Maličkosti, ktoré však veľa urobia pre psychickú pohodu.

Next article
Domovská stránka » Chronické ochorenia » Závažné ochorenia » ADRIANA POLÁKOVÁ: SPOMALILA SOM
ADVERTORIAL

UNAVENÉ A ZAČERVENANÉ OČI? DÔVODOM MÔŽE BYŤ ICH DIGITÁLNA ÚNAVA

Dnes už takmer každý má skúsenosť s hľadením na monitor. Nejde iba o monitor počítača, televízora či mobilu. Patrí k tomu aj pozeranie na monitor v aute, na industriálnych strojoch, na kávovare alebo iných automatoch. Výsledkom môže byť pocit „suchých“ očí. Tento problém vám však vieme pomôcť vyriešiť!

Registrujte sa na očné vyšetrenie ZDARMA

Očné optiky Fokus pri príležitosti Svetového dňa zdravia pripravili základné meranie zraku zdravotníkom, ktorí viac dbajú o zdravie pacientov ako o svoje vlastné. A to počas celého mesiaca apríl ZADARMO!

Odborníci vám vyšetria zrak a dokážu poradiť aj s pocitom „suchých“ očí. Odporučia vám kvapky, prípadne umelé slzy, ktoré vyriešia váš dlhodobý problém s digitálnou únavou očí.

Prečo využiť odborné vyšetrenie zraku priamo v optike? Zistite TU

Ak už máte pocit začervenaných očí a prirodzene sa vám nedostatočne tvoria slzy na zvlhčenie oka, môžete vyskúšať pár tipov, ktoré zmiernia spomínaný problém:

  • pri práci na počítači častejšie žmurkajte
  • používajte umelé slzy na dodanie potrebnej vlhkosti očí
  • vyhýbajte sa lesklým plochám a objektom
  • striedajte si kontaktné šošovky s okuliarmi
  • nastavte si na monitore správny jas a minimalizujte tak škodlivé modré svetlo

Dodržujete tieto odporúčania, ale vaše oči sú napriek tomu unavené? Navštívte v ktorejkoľvek optike FOKUS niektorého z očných špecialistov, pomôže vám nájsť to najlepšie riešenie.

Next article