Skip to main content
Domovská stránka » Chronické ochorenia » PRO-NURSE: ZDRAVOTNÍCKE PRODUKTY PRE KAŽDODENNÝ ŽIVOT POKOŽKY
Chronické ochorenia

PRO-NURSE: ZDRAVOTNÍCKE PRODUKTY PRE KAŽDODENNÝ ŽIVOT POKOŽKY

Článok vznikol v spolupráci s:
Článok vznikol v spolupráci s:

Naším najväčším orgánom v tele je koža a aj keď sa príkladne stará o to, aby ochránila všetko v našom vnútri, niekedy potrebuje dodatočnú pomoc zvonku. Trápi vás alebo vašich blízkych suchá či popraskaná koža, preležaniny alebo iné kožné neduhy? Zabudnite na obyčajné „krémiky” z drogérie a stavte radšej kartu na profesionálne zdravotnícke produkty podložené niekoľkoročnými výskumami.

Ako výrobky Pro-Nurse fungujú?

Aj keď pôvodne boli produkty značky Pro-Nurse vytvorené špeciálne pre profesionálny zdravotnícky trh, stali sa natoľko obľúbenými, až sa nakoniec objavili aj v bežných domácnostiach. Preto si môžete byť istí, že za týmito kozmetickými prípravkami stoja roky výskumov, ktoré im dodali naozaj funkčné benefity vhodné pre liečebné, kúpeľné aj hygienické účely.

Základom produktov je prírodná zložka a vyvážené pH, ktoré zaistia kvalitnú funkciu, stabilizáciu a odstránenie kožných problémov. No nielen to! Pomáhajú tiež chrániť a obnoviť každý jeden typ pokožky.

Je tiež dôležité spomenúť, že okrem výskumov sú všetky výrobky riadne testované a certifikované, takže sa nemusíte obávať nebezpečného zloženia alebo vedľajších účinkov. Každá jedna séria produktov totiž podlieha špeciálnym testom na prítomnosť cudzorodých látok, ktoré by mohli spôsobiť akékoľvek komplikácie.

V prírode je sila

Ako sme spomenuli, každý jeden z výrobkov obsahuje prírodnú zložku, ktorá sa perfektne postará o skvelý stav namáhanej a poškodenej pokožky.

Už v roku 2014 priniesla spoločnosť Pro-Nurse na trh ako prvá špeciálnu masť s obsahom zinku, ktorá bola určená pre veľmi zaťaženú pokožku. Či už sa jedná o liečbu preležanín alebo len o prevenciu ich vzniku, táto zázračná mastička si s ňou hravo poradí. Vďaka jej jemnému zloženiu s obsahom prírodných olejov sa tiež skvelo rozotiera a tým pádom jej aplikácia nespôsobuje žiadnu bolesť navyše.

Taktiež ich telové mlieka a krémy dokážu upokojiť namáhanú pokožku, ako napríklad špeciálny krém a mlieko s obsahom konopného oleja, ktoré sa vďaka svojim účinkom stali naozaj populárnymi. V prípade niektorých infekčných ochorení kože alebo pri častom používaní dezinfekcie sa stáva, že po aplikovaní krému rany štípu, čo teda vôbec nie je príjemné. Práve preto bol vytvorený ošetrujúci krém na ruky s obsahom nechtíka lekárskeho, ktorý sa naozaj rýchlo vsakuje a zabraňuje bolestivému praskaniu kože.

Aby však portfólio produktov nebolo len o krémoch, v ponuke nájdete aj špeciálny sprchovací gél, ktorý môžete zároveň využiť aj ako šampón. Vďaka obsahu konopného oleja sa tak o vašu pokožku postará doslova od hlavy až po päty.

Výrobky Pro-Nurse sú určené nielen na ošetrenie kožných defektov, či kože dlhodobo ležiacich alebo imobilných pacientov, ale tiež o každodennú starostlivosť suchej a drsnej pokožky.  Veď do jej zdravia sa určite oplatí zainvestovať. Dajte jej to, čo najviac potrebuje – účinky čistej prírody a istotu profesionálnej zdravotníckej starostlivosti.

Next article
Domovská stránka » Chronické ochorenia » PRO-NURSE: ZDRAVOTNÍCKE PRODUKTY PRE KAŽDODENNÝ ŽIVOT POKOŽKY
Diabetes

DIABETICKÁ POLYNEUROPATIA

Diabetická polyneuropatia (DPN) je najčastejšou komplikáciou diabetu. Postihuje asi 50 % pacientov s diabetes mellitus. Ide o poškodenie periférnych nervov, ktoré vzniká v dôsledku dlhotrvajúcej hyperglykémie.

MUDr. MILAN GROFIK, PhD.

Neurologická klinika, Univerzitná nemocnica Martin

Diabetická polyneuropatia (DPN) je najčastejšou príčinou bolesti u diabetikov, ktorá zvyčajne nereaguje na bežné analgetiká a výrazne zhoršuje kvalitu ich života. Je aj najčastejšiou príčinou tzv. diabetickej nohy, teda diabetických ulcerácií, ktoré v konečnom dôsledku môžu viesť až k amputácii končatiny. Preto je potrebné poznať prvé príznaky polyneuropatie, keďže práve v úvodných štádiach je toto ochorenie dobre liečiteľné. Naopak, v neskorších štádiach, sú už zmeny na periférnych nervoch nezvratné.

Prejavy diabetickej polyneuropatie

Najčastejším symptómom sú tzv. parestézie. Ide o rôzne pocity tŕpnutia, mravčenia či brnenia v nohách. Typicky sa tieto pocity zhoršujú večer alebo v noci. Pacienta nútia opakovane vstať z postele a precvičovať nohami, alebo sa poprechádzať. Inokedy sú prítomné rôzne pocity chladu až oziabania nôh, alebo naopak pocity pálenia, a pacient si musí chodidlá opakovane schladzovať studenou vodou alebo chladivými gélmi.

Niektorí pacienti sa sťažujú na výraznú precitlivelosť nôh a neznášajú napríklad dotyk posteľnej prikrývky alebo nosenie ponožiek. Veľká časť pacientov udáva bolesti v nohách, a to hlavne vo večerných a nočných hodinách, na ktoré nezaberajú bežné lieky na bolesť. Medzi ďalšie symptómy ochorenia patria svalové kŕče, nadmerná slabosť a únava nôh či trofické zmeny na nohách, ako je nadmerná suchosť pokožky s tendenciou vzniku ragád, horším hojením rán a zmeny v kvalite nechtov.

Diagnostika diabetickej polyneuropatie

Diagnózu stanovuje zväčša neurológ alebo diabetológ, a to na základe posúdenia anamnézy a objektívneho nálezu na dolných končatinách, ktoré pozostáva z vyšetrenia rôznych druhov citlivosti. V prípade nejasností môže byť doplnené prístrojové – elektromyografické vyšetrenie alebo vyšetrenie pomocou diagnostickej kožnej náplaste.

Liečba diabetickej polyneuropatie

Základom liečby je kyselina alfa-lipoová. Ide o telu vlastnú látku, pričom pacienti s diabetom trpia deficitom tejto látky. Kyselina alfa-lipoová má výrazný antioxidačný účinok a podstatne zmierňuje symptómy neuropatie, ako je bolesť alebo pocity tŕpnutia. Podmienkou jej terapeutických účinkov je adekvátne dávkovanie, t. j. 600 mg denne, obsiahnuté v registrovaných liekoch, pričom liečba musí byť dlhodobá. V prípade silných bolestí sa pridávajú špeciálne lieky na neuropatickú bolesť.

Next article