Domovská stránka » Bojujeme proti rakovine » SEPAR: HLAVU HORE A ZABER!
Sponzorované

Diagnostikovali mu rakovinu lymfatických uzlín v treťom štádiu. Pomohla mu chemoterapia, no zdôrazňuje aj potrebu zmeniť stravovacie návyky. Treba sa vzdať cukru, jesť čo najviac surovej stravy a zistiť, aké byliny, konopné extrakty či výťažky z húb môžu pomôcť v boji s chorobou.

SEPAR

SLOVENSKÝ RAPER A INFLUENCER

Cítili ste sa pred diagnostikovaním rakoviny zdravý?

Paradoxne áno. Pociťoval som iba pár zmien. Dýchavičnosť, srdcové arytmie a zníženú kondičnú výdrž.

Na aký typ rakoviny ste ochoreli?

Dostal som rakovinu lymfatických uzlín. Prišlo sa na ňu v treťom štádiu, keď som už mal metastázy. Dve z nich boli v oblasti brucha a obrastali mi aortu. Tak mi znižovali prietok krvi, práve preto som začal pociťovať problémy so srdcom.

Pôvodne ste chceli ísť cestou alternatívnej liečby. Aký liečebný postup bol nakoniec zvolený?

Lekár mi vyslovene povedal, že ak sa vydám alternatívnou cestou, do pol roka to budem mať po celom tele. Nebudem klamať, dosť ma tým vystrašil, preto som pristúpil na chemoterapiu. Ale keď som mal pauzy medzi jednotlivými cyklami v nemocnici a pustili ma domov na „zotavenie“, užíval som rôzne bylinné výluhy. Pestrec mariánsky na pečeň, zlatobyľ a prasličku na obličky, keďže chemoterapia im dávala zabrať, CBD a CBG oleje vo vysokej koncentrácii, Budwigovej protokol založený na ľanovom oleji a tvarohu, jedlú sódu s javorovým sirupom, čagu, mumio. Prešiel som naozaj všeličím.

Nikdy, aj keď to vyzerá akokoľvek zle, neprestávaj veriť!

V akej fáze choroby ste svoju diagnózu zdieľali s fanúšikmi? Ovplyvnilo vás zverejnenie zo psychickej stránky?

Ako zázrakom počas celého trvania liečby nič z môjho súkromia nepreniklo na verejnosť, za čo som veľmi vďačný. Otravovalo by ma, keby sa ma každý vypytoval, ako sa mám a podobne. Človek sa vtedy potrebuje sústrediť iba sám na seba. Keď som svoje ochorenie zverejnil, bol som už po celom, pol roka trvajúcom procese a čakal som na posledné výsledky z kombinovaného vyšetrenia PET/CT (pozitrónová emisná tomografia/počítačová tomografia).

Všetky predošlé totiž naznačovali, že som vyhral, a skutočne, na Silvestra 2020/2021 mi ráno o 9.30 zavolala doktorka, že som „čistý“. Bol to neuveriteľný pocit! Čo sa týka reakcií verejnosti, väčšina bola v šoku, ale písali mi veľmi pekné správy. Čo sa týka psychiky, vždy som bol nad vecou a vedel som, že ak len na chvíľu zapochybujem, či to zvládnem, začne ma to nahlodávať. Takže psychika bola o. k.!

Čo by ste odkázali onkologickým pacientom, ktorí prechádzajú niečím podobným?

Aby si uvedomili, že všetky signály, počnúc tým, že hýbeš nohami, že žmurkáš, že sa usmeješ, že si sadneš, že bežíš, že chceš spať, až po to, že si hladný, idú z mozgu. Keď presvedčíš svoj mozog, že sa bojíš, že to nezvládneš, že si prestal cítiť nádej, a on tomu uverí, je koniec. NIKDY, aj keď to vyzerá akokoľvek zle, neprestávaj veriť!

Samozrejme, musíš tomu ísť nejakým spôsobom naproti. Pretože, „ak sa nič nezmení, tak sa nič nezmení“! Základ je STRAVA! To ti skoro žiadny lekár nepovie a v nemocnici ti kľudne dajú na obed parené buchty. Treba zo stravy vylúčiť cukor a jesť čo najviac raw vecí. Naštudovať si, aké byliny alebo, napríklad, konopné extrakty ti môžu v boji pomôcť, nespoliehať sa len na to, čo povedal lekár.

Aj keď ti vie do veľkej miery pomôcť chémiou, nezabúdaj, že práve tá v tebe zabíja aj všetko to dobré, čo potrebuješ. Hlavne trpí imunitný systém, trávenie a krvinky. Pomôž im naštartovať sa! Takže hlavu hore a zaber!

Ďalší článok