Home » Zrelý vek » PRIPRAVTE SVOJE OČI NA ZRELÝ VEK A ZVERTE SA DO RÚK ODBORNÍKOV
Sponsored

V CMO sa už 20 rokov staráme o váš zrak. Najlepšie, ako to vieme.

Všetky ľudské bunky, vrátane tých, ktoré sa nachádzajú v oku, sa vekom opotrebúvajú a starnú. S pribúdajúcim vekom má väčšina ľudí pocit, že sa im horší zrak. U väčšiny sa začína prejavovať tzv. presbyopia a stávajú sa pre nich nevyhnutnosťou okuliare na čítanie.

V zrelom veku si vaše oči budú vyžadovať väčšiu starostlivosť, ako tomu bolo skôr. Dôležité je, aby ste včas vyhľadali očného lekára a nechali si svoje oči komplexne vyšetriť. Veľmi často je tak možné včas predísť vážnejším problémom v budúcnosti. Aj v oftalmológii platí, že čím skôr je ochorenie diagnostikované, tým väčšia je šanca na úspešnú liečbu.

Zbavte sa okuliarov raz a navždy

Mnohých pacientov sa týkajú zmeny na šošovke, tzv. sivý zákal, ale aj ďalšie diagnózy. Ak sa pacienti v zrelom veku chcú zbaviť okuliarov, je tu pre nich riešenie: operácia PRELEX. Vlastná šošovka pacienta sa nahradí umelou, vo väčšine prípadov multifokálnou šošovkou. Pacient tak po operácii vidí na všetky vzdialenosti bez okuliarov. Pokiaľ v zrelom veku zistíte, že máte ochorenie, ktoré je potrebné chirurgicky riešiť, nemusíte sa obávať. Väčšina operácii sa v očnom lekárstve robí miniinvazívne, iba v bezpečnej lokálnej anestézii. Operácia je tak pre pacienta úplne bezbolestná a naviac bez vedľajších účinkov spôsobených celkovou anestéziou.

20-ročné skúsenosti

V Centre mikrochirurgie oka už 20 rokov pomáhame pacientom, ktorí potrebujú operáciu oka, alebo špecializované očné vyšetrenie. Za toto obdobie sme urobili desaťtisíce rôznych očných operácií. Prevažujúcou vždy bola a je operácia sivého zákalu s implantáciou umelej vnútroočnej šošovky. Naše pracovisko ako jediné na Slovensku vykonáva všetky typy lamelárnych transplantácií rohovky. Doposiaľ máme 250 transplantovaných pacientov z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. Celú škálu očných operácií, ale aj operácií na okolí oka vykonávame na základe zmluvného vzťahu so všetkými zdravotnými poisťovnami už od roku 1999, kedy sme ako prví na Slovensku začali operovať oči bez hospitalizácie pacienta.

Jedinečné vysokošpecializované laboratórium

V roku 2015 sme otvorili v našom centre vysokošpecializované laboratórium elektrofyziologických vyšetrení oka. Je zamerané na diagnostiku ochorení sietnice a zrakového nervu. Jediné pracovisko svojho druhu pomáha so stanovením presnej diagnózy lekárom a pacientom z celého Slovenska.

Výnikajúci kolektív lekárov a zdravotných sestier pracuje pod vedením skvelého očného chirurga a primára CMO MUDr. Romana Ondreičku. Každoročne vykonáve približne 2000 operácií a tisíce špecializovaných očných vyšetrení. Príďte a uvidíte.

CMO, Gagarinova 7/B, 821 02 Bratislava, www.cmo.sk, [email protected], 0800 222 828, 02/4363 5644-46.

Next article