Home » Ženské zdravie » PRI ZVÄČŠENÍ PRSNÍKOV MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE
Sponsored
Prsia, ich tvar a veľkosť, hrajú v živote každej ženy dôležitú úlohu. Ak sa žena rozhodne podstúpiť zväčšenie prsníkov, zvyčajne venuje veľkú pozornosť výberu prsných implantátov. Je však potrebné brať do úvahy nielen veľkosť, ale predovšetkým kvalitu a bezpečnosť prsných implantátov.

Ako je možné minimalizovať komplikácie po zväčšení prsníkov?

Najzásadnejšiu úlohu zohrávajú tri faktory: naplánovanie správneho operačného postupu, výber najvhodnejšieho a najbezpečnejšieho typu implantátov pre pacientku a bezchybné prevedenie samotnej operácie s dôrazom na minimalizáciu krvácania a zbytočne rozsiahleho poškodenia tkanív. Rovnako ako obmedzenie možnosti bakteriálnej kontaminácie operačného poľa a implantátov.

Implantát sa po vložení do tela vždy obalí jemnou vrstvou jazvovitého tkaniva, ktorému sa hovorí kapsula. Táto kapsula je väčšinou veľmi jemná a poddajná a žiadnym spôsobom neovplyvňuje tvar alebo tuhosť prsníkov. Pri vzniku uvedenej kapsuly je veľmi dôležitá interakcia medzi povrchom implantátu a okolitými tkanivami.

Moderné hladké povrchy nie sú úplne hladké, ale majú veľmi jemnú štruktúru, ktorá sa tiež označuje ako NANO-TEXTURIZÁCIA.

Sú vyvinuté do najmenšieho detailu a v porovnaní s tradičnými hladkými, mikro-textúrovanými a makro-textúrovanými implantátmi majú nižšie riziko rozvoja tuhej, niekedy bolestivej a deformujúcej kapsuly, teda tzv. kapsulárnej kontraktúry počas prvých piatich rokov po zväčšení prsníkov.

Komplikácie ako neskoré serómy či dvojitá kapsulácia u týchto moderných hladkých povrchov neboli doposiaľ zistené. Inovatívny povrch implantátov MOTIVA je jedným z týchto moderných povrchov. Implantáty MOTIVA sú vybavené mikrotextúrovaným (SmoothSilk) povrchom, ktorý sa podľa ISO-14607:2018 klasifikuje ako hladký. Podľa klinických štúdií implantát dokonale priľne k prsnému tkanivu a bráni jeho pretrhnutiu, vzniku kapsulárnej kontraktúry alebo neskoršiemu serómu (nahromadeniu tekutiny).

Zároveň si zachováva maximálnu biokompatibilitu. Je preto dobre prijímaný telom žien a nespôsobuje zápaly okolitého tkaniva. Podľa výskumov vyplýva, že miera pooperačných komplikácií s implantátmi MOTIVA sa dlhodobo drží pod 1 %. Implantáty MOTIVA boli vyvinuté predovšetkým pre zachovanie maximálnej bezpečnosti pre klientky. Aj vy myslite pri výbere vhodných implantátov predovšetkým na svoje zdravie!

Viac informácií na www.chcemprsia.sk

Next article