Home » Zdravie ženy » MODERNÁ MEDICÍNA DNES DOKÁŽE VYRIEŠIŤ VÄČŠINU ZRAKOVÝCH CHÝB
Zdravie ženy

MODERNÁ MEDICÍNA DNES DOKÁŽE VYRIEŠIŤ VÄČŠINU ZRAKOVÝCH CHÝB

Oftalmológia vo svete patrí k najviac rozvíjajúcim sa medicínskym odborom vôbec. S vedúcim lekárom očnej kliniky iClinic MUDr. Ivom Ďurkovičom sme sa porozprávali o tom, ako napreduje oftalmológia na Slovensku.

Patrí aj Slovensko medzi európsku špičku v oftalmológii?

Oftalmológia na Slovensku jednoznačne patrí medzi európsku špičku. Ako už bolo spomenuté, oftalmológia je jeden z najviac rozvíjajúcich sa medicínskych odborov. Je to najmä vďaka novým špičkovým technológiám, ktoré boli vyvinuté za ostatných 30 rokov. Tie robia aj laserové zákroky presnými a pre zrak pacienta bezpečnými a šetrnými. 

Drží krok s tými najlepšími aj očná klinika iClinic?

iClinic patrí medzi špičkové európske kliniky. Ponúka nielen vysokú odbornosť lekárov, ich mnohoročnú prax, ale aj skúsenosti so špičkovou technológiou. Vďaka tomu má naša klinika mnoho spokojných pacientov nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých európskych krajín. Sme vybavení tými najmodernejšími laserovými prístrojmi nemeckej, americkej a švajčiarskej kvality od spoločností CARL ZEISS, ZIEMER a ALCON, ktoré sú svetovou jednotkou medicínskej techniky v tomto odbore, a neustále inovujeme. Prevádzkujeme kliniky a ambulancie v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalici a Šamoríne a aktuálne pracujeme aj na otvorení kliniky v Prahe a Klagenfurte. Očná klinika iClinic je držiteľom certifikátu kvality TÜV, používa systém manažérstva kvality v oblasti Ambulantnej oftalmológie a refrakčnej, laserovej a kataraktovej chirurgie oka.

Nezakladáme si len na odbornosti, ale aj na ľudskosti, pretože tú považujeme za veľmi dôležitú.

Viete ušiť laserovú operáciu pacientovi na mieru?

Každý človek je jedinečný, a preto ani žiadna diagnóza či ochorenie neprebieha u dvoch pacientov rovnako. Z tohto dôvodu sú precízne komplexné očné vyšetrenia viacerými diagnostickými prístrojmi základným krokom pre absolvovanie operácie. Aby lekári ušili pacientovi riešenie jeho špecifického problému na mieru, v iClinic tíme pracujú vysoko kvalifikovaní odborníci, ktorí majú k dispozícii to najmodernejšie prístrojové vybavenie.

Stačia pre zabezpečenie výborného výsledku operácie „iba“ kvalitné a moderné lasery?

Je prirodzené, že pred podstúpením operácie pacient potrebuje mať dobrý pocit nielen z toho, že je klinika vybavená špičkovými prístrojmi, ale že je do slova a do písmena v tých správnych rukách. Špecializovaný lekársky tím očnej kliniky iClinic má s očnou chirurgiou dlhoročné skúsenosti. Operácie excimerovým laserom na Slovensku sa na klinike vykonávajú už od roku 2007. O odbornosti lekárov iClinic v oblasti refrakčnej chirurgie oka svedčí aj ich členstvo v európskych i svetových odborných spoločnostiach.
Ku každému pacientovi si lekár vytvára osobitý, individuálny prístup. Celý priebeh procesu od samotného rozhodnutia, vstupného vyšetrenia, operácie a liečby je pod stálym dohľadom odborníkov. Nezakladáme si len na profesionálnom prístupe k pacientovi, ale taktiež na ľudskosti, pretože tú považujeme za veľmi dôležitú.

Next article