Domovská stránka » Príprava na zrelý vek » PITNÝ REŽIM TREBA DODRŽIAVAŤ AJ POČAS JESENE
Príprava na zrelý vek

PITNÝ REŽIM TREBA DODRŽIAVAŤ AJ POČAS JESENE

Ak pijeme málo vody, okamžite začneme pociťovať bolesti hlavy, únavu alebo sa nedokážeme sústrediť. Keď sa k tomu pridá ešte aj sychravé jesenné počasie, nie je to ideálna kombinácia. Aby naše telo správne fungovalo, musíme ho dostatočne hydratovať. Správna životospráva a pitie minerálnej vody mu dokážu dodať také množstvo minerálov, že všetko zvládne bez problémov.

Mnohí ľudia popri práci a povinnostiach zabúdajú na pitný režim. Hydratácia je však pre organizmus veľmi dôležitá. Ruku na srdce, ako často si počas dňa doprajete riadny dúšok vody? „Voda pomáha telu zbavovať sa škodlivých látok.

Dostatočný pitný režim zabezpečuje pravidelnú detoxikáciu tela, správne fungovanie nervovej sústavy, krvného obehu a ďalších orgánov,“ vysvetlila výživová poradkyňa Zuzana Lišková. Počas dňa sa odporúča vypiť v priemere od 2 do 4 litrov, čo predstavuje minimálne odporúčané množstvo vody na deň s ohľadom na vek, stravu a životný štýl. Ideálna voda na každodenné pitie je mäkká zásaditá voda s vyváženým obsahom minerálov. „Takáto voda hydratuje každú bunku tela. Odporúčam vybrať si takú vodu, ktorá má vyvážený pomer vápnika a horčíka,“ doplnila Lišková.

Sodík pomáha v tele vytvárať zásadité prostredie, ktoré napomáha k udržaniu zdravia.

Správne vyvážený pomer vitamínov aj minerálov

Pre zdravé fungovanie tela je dôležité dodržiavať správne stravovanie a k tomu doplniť aj minerály. Vhodným doplnkom môže byť minerálna voda s vyváženým zložením. Na optimálnu hydratáciu a mineralizáciu je adekvátna prírodná minerálna voda Mitická.

Vďaka priaznivému pomeru vápnika a horčíka, optimálnej mineralizácii a nízkemu obsahu sodíka je vhodná na každý deň. „Sodík pomáha v tele vytvárať zásadité prostredie, ktoré napomáha k udržaniu zdravia. Odporúčaná denná dávka je okolo 1500 mg, no keďže väčšiu časť dennej dávky sodíka prijmeme denne solením jedla, na každodenné pitie si vyberajme vody s jeho nižším obsahom,“ odporúča výživová poradkyňa.

Ochutené vody bez výčitiek

Ak preferujete skôr ochutené vody, no obávate sa priberania, nezúfajte. Vysoký štandard kvality majú ochutené varianty Mitická „S chuťou!“ Mango & Pomaranč, Malina, Citrón a Jablko & Materina dúška, ktoré sú zdravšou alternatívou ochutených vôd. Okrem toho majú nízky objem kalórií, obsahujú zdraviu prospešné minerály, ovocnú šťavu a sú bez umelých sladidiel a farbív.


Prečítajte si tiež: ZUZANA VAČKOVÁ: NA STARÉ KOLENÁ NEMUSÍME BYŤ CHORÍ A NEVLÁDNI

Ďalší článok