ÚĽAVA

PRE VAŠE NOHY

Osvedčený liek na liečbu kŕčových žíl, opuchov, pocitu ťažkých nôh i bolestivých hemoroidov.

info-ico

Voľnopredajný liek Devenal je dostupný v balení 60 a 180 tabliet na 3 mesiace užívania.

Devenal 180

Trápi vás...

celodenné státie na nohách, dlhé sedenie pri počítači alebo za volantom?
Pokiaľ takto strávený čas následne nekompenzujete pohybovou aktivitou, zdravotné problémy – od opuchov nôh, cez kŕčové žily, až po hemoroidy – na seba bohužiaľ nenechajú dlho čakať.

Křečové žíly

Kŕčové žily 

Oteklé nohy

Ťažké a opuchnuté nohy 

Bolestivé hemoroidy

Bolestivé hemoroidy 

Na nič nečakajte
VYSKÚŠAJTE DEVENAL

youtube-video-thumbnail

Čo je Devenal?

Návrh bez názvu (2)

Devenal sa používa u dospelých na liečbu chronickej žilovej nedostatočnosti - kŕčové žily, pocit ťažkých nôh, bolesť, opuchy, noční kŕče. Je používa sa taktiež na liečbu akútnych hemoroidov, ktorá sa prejavuje predovšetkým bolesťou, krvácaním a opuchom v oblasti konečníka.  

Devenal 500 mg voľnopredajný liek s kombináciou diozmínu a hesperidínu – najviac odporúčaného zloženia, ktoré pomáha už desiatky rokov miliónom pacientov na celom svete. 

Devenal 500 mg filmom obalené tablety je liek na vnútorné použitie, obsahuje mikronizované flavonoidy (diozmínhesperidín). Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. 

Devenal kúpite vo vašej obľúbenej lekárni aj bez predpisu.

Liek Devenal zvyšuje pružnosť a pevnosť žíl

Devenal 500 mg sa používa u dospelých na liečbu chronickej žilovej nedostatočnosti dolných končatín, ľudovo označované ako kŕčové žily. Ich typickými príznakmi sú pocit ťažkých nôh, opuchy nôh, bolesť, alebo nočné kŕče nôh.

Devenal zvyšuje pružnosť žilovej steny a odolnosť krvných kapilár a zároveň znižuje hromadenie krvi v rozšírených žilách, a tým bráni rozvoju kŕčových žíl.
Devenal 500 mg sa používa u dospelých aj na liečbu príznakov akútneho ataku hemoroidálneho ochorenia, teda hemoroidálnej krízy.

Tá sa prejavuje najmä bolesťou, krvácaním a opuchom v oblasti konečníka.

Krecove zily
Tablety Devenal

Tablety Devenal sa jednoducho prehĺtajú

Jedno voľnopredajné balenie lieku Devenal 500 mg obsahuje 60 oranžovohnedých pozdĺžnych filmom obalených tabliet. Tabletu môžete ľahko prehltnúť celú, prípadne ju rozpoliť. Každá tableta má uprostred deliacu ryhu, ktorá uľahčuje delenie tablety na dve časti, pokiaľ neprehltnete tabletu naraz celú.

Moderná technológia mikronizácie účinných látok obsiahnutých v liekoch zrýchlila a výrazne zvýšila ich vstrebateľnosť

Mikronizácia predstavuje spôsob spracovania látok vo farmácii vedúcej k zvýšeniu účinnosti liečiv. Túto technológiu je možné zjednodušene popísať ako extrémne zmenšovanie pôvodných častíc látok na veľkosť niekoľkých mikrometrov až nanometrov za pomoci mletia.

Pri rozomletí látky na takto malé častice dochádza k mnohonásobnému zvýšeniu ich povrchu, a tým k dokonalejšej rozpustnosti a ľahšiemu vstrebávaniu do organizmu. Jednoducho môžeme povedať, že sa vďaka mikronizácii zlepšuje biologická účinnosť liečiva za súčasného zníženia zaťaženia organizmu.

Mikronizace
Zeleny pomeranc

Devenal obsahuje účinnú a klinickými štúdiami overenú kombináciu diosmínu a hesperidínu

Liek Devenal 500 mg je vazoprotektívum, tiež označované ako venofarmakum, slúžiaci na liečbu žilových ochorení.

Obsahuje prírodné mikronizované flavonoidy v sile 500 mg, ktoré sa získavajú z kôry zelených pomarančov. Účinná kombinácia diosmínu 450 mg a hesperidínu 50 mg sa spracováva jedinečnou technológiou mikronizácie. Práve táto kombinácia 2 flavonoidov bola overená klinickými štúdiami ako mimoriadne účinná v liečbe žilových ochorení.

Hesperidium je odborný názov pre plod citrusov. Ich zafarbenie sa mení počas fáz dozrievania. Flavonoidy sa vyskytujú v časti kôry citrusov, ktorá sa nazýva flavedo.

combo

Overená a účinná kombinácia diozmínu a hesperidínu

Devenal je liek na žily (venofarmakum) s účinnou kombináciou diozmínu hesperidínu, ktorá je desiatky rokov osvedčená v liečebnom použití a pomáha miliónom pacientov po celom svete.

vstrebatelnost

Mikronizácia zaisťuje vynikajúcu dostupnosť pre organizmus a účinnosť

Účinné látky lieku Devenal sú opatrne rozomleté na mikroskopický prášok, a to zaisťuje vynikajúcu absorpciu do organizmu. Aj vďaka tomu stačí užívať iba 2 tablety denne. 

venofarmakum

Liek vašej prvej voľby

Devenal 500 mg je liek dostupný v lekárňach, ktorý prináša výraznou úľavu vašim unaveným a opuchnutým nohám postihnutým aj ďalšími príznakmi ako sú kŕčové žily. Taktiež prináša úľavu pri akútnych hemoroidoch. 

kosik

Dostupný voľnopredajný liek s kombináciou diozmínu a hesperidínu

Devenal 500 mg je voľnopredajný liek k dlhodobej liečbe príznakov kŕčových žíl a k liečbe akútnych hemoroidovDostupné je mesačné balenie 60 tabliet aj finančne výhodné balenie180 tabliet na 3 mesiace liečby. 

info-ico

Flavonoidy spevňujú a chránia žilné steny pre ich lepšiu funkciu

Liek Devenal s obsahom prírodných flavonoidov (diozmínu a hesperidínu) patrí medzi venofarmaká. Taktiež sa môžete stretnúť s označením venotoniká alebo vazoprotektíva. 

Venofarmaká sú prírodné alebo syntetické látky, ktoré chránia a spevňujú žilovú stenu a pomáhajú tak zlepšiť jej funkčnosť. 

Venofarmaká sa používajú na liečbu príznakov chronických žilových ochorení, ako sú kŕčové žily alebo hemoroidy. Užívajú sa najčastejšie perorálne, tzn. vo forme tabliet apod. 

Ako sa Devenal používa?

noha (1)

Pri chronickej žilovej nedostatočnosti je odporúčaná dávka lieku Devenal 500 mg u dospelého 2 tablety denne, optimálne jedna tableta na obed a jedna tableta večer vždy s jedlom.

noha (3)

Pri akútnych hemoroidoch je odporúčaná dávka lieku Devenal 500 mg pre dospelého v priebehu prvých 4 dní liečby 3 tablety dvakrát denne (6 tabliet denne). V priebehu nasledujúcich 3 dní je dávka 2 tablety dvakrát denne (4 tablety denne). Na udržiavaciu liečbu je dávka 1 tableta dvakrát denne. Tablety sa užívajú vždy s jedlom. V tejto indikácii sa užíva Devenal 500 mg iba po obmedzenú dobu 15 dní..

Tabletu vždy zapite pohárom vody.

Devenal 1 (1)
Devenal 2 (1)

ĎALŠIE ODPORÚČANIA PRI LIEČBE

Kompresní punčocha
Styl
Styl (1)

Lepšie výsledky v liečbe chronickej žilovej nedostatočnosti sú dosiahnuté, ak je liečba doplnená vhodným životným štýlom. Je žiaduce vyhnúť sa dlhšiemu pobytu na slnku, príliš dlhému státiu a nadváhe. Chôdza a používanie kompresívnych pančúch môže zlepšiť cirkuláciu v dolných končatinách.

Pri liečbe akútnych hemoroidálnych atakov sa odporúča predovšetkým zvýšiť príjem tekutín a vlákniny, a ďalej potom starostlivá análna hygiena, pravidelná aeróbna fyzická aktivita (plávanie alebo turistika), posilňovanie svalov panvového dna, nácvik zdravého defekačného rituálu a pri akútnom ataku ochorenia aj fyzický pokoj.

Vždy užívajte liek Devenal 500 mg presne v súlade s písomnou informáciou pre použivateľa alebo podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika. Ak si nie ste istý, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Liek Devenal 500 mg sa neodporúča u detí a dospievajúcich. Písomnú informáciu pre používateľa si môžete stiahnuť tu.

 

Sprievodca žilovým ochorením

Stojíte celý deň na nohách, dlho sedíte u počítača nebo za volantom? 

Pokiaľ takto strávený čas nekompenzujeme dostatočnou pohybovou aktivitou, zdravotné problémy od opuchov nôh a kŕčových žíl až po hemoroidy na sebe bohužiaľ nenechajú dlho čakať. 

Chronická žilová nedostatočnosť

Chronická žilová nedostatočnosť je v populácii častým ochorením. Jeho výskyt nepochybne súvisí so štýlom života modernej spoločnosti a narastá priamo úmerne s vekom. 

Chronická žilová nedostatočnosť (odborne: chronická venózna insuficiencia) je degeneratívne ochorenie. Jedná sa o zhoršený odtok krvi z dolných končatín vplyvom ochabnutia žilovej steny, rozšírením žíl a poškodením ich chlopní. Termín žilová nedostatočnosť označuje neschopnosť žilovo-svalovej pumpy dolných končatín dostatočne čerpať krv smerom k srdcu. 

V rozšírených žilách dochádza ku spomaleniu prietoku krvi, dôsledkom môže byť vznik krvných zrazenín. Tieto zrazeniny sa zväčšujú až žilu upchajú. Tím dôjde ku vzniku kŕčových žíl, tzv. varixov. 

Rozvoj ochorenia sa však dá zmierniť a spomaliť úpravou životného štýlu a v spolupráci s lekárom a lekárnikom zvoliť adekvátnu liečbu. 

Prvotnými prejavmi chronickej žilovej nedostatočnosti sú pocity ťažkých a unavených nôh. V noci sa môžu pridať aj kŕče. Ťažkosti sa zhoršujú v priebehu dňa a vrcholia k večeru. K zhoršovaniu dochádza taktiež v závislosti na ročnom období, hlavne v letných mesiacoch. U žien dochádza k zhoršeniu aj v období menštruácie. Tieto ťažkosti sa dajú zmierniť uvedením nôh do zvýšenej polohy, naopak státím nebo sedením sa tieto ťažkosti zhoršujú. 

Postupne sa pridávajú zdravotné problémy v podobe opuchov, bolestí, prípadne zmeny pigmentácie kože. Opuchy nôh časom oslabujú ochrannú funkciu kože a narušujú jej integritu do takej miery, že môže vzniknúť vred predkolenia. 

Postupom času sa zvýrazňuje modrá kresba žíl dolných končatín a následne dochádza k uzlovitým rozšíreniam (kŕčovým žilám). V ďalších fázach prichádzajú opuchy, pigmentové zmeny (tzn. hromadenie farbiva z rozpadnutých červených krviniek v podkoží) a ekzémy. Poslednou fázou žilovej nedostatočnosti je vred predkolenia, ktorý postupuje do hĺbky až ku kosti. 

Príčiny vzniku chronické žilovej nedostatočnosti sú podľa všetkého kombináciou vnútorných vplyvov (genetické predispozície) a vonkajších vplyvov ako sú: 

  • vek 
  • ženské pohlavie 
  • tehotenstvo 
  • obezita 
  • sedavé zamestnanie 
  • práca v stoje 

Pacienti s chronickou žilovou nedostatočnosťou by sa mali vyvarovať fajčenia, nadváhe a predovšetkým nedostatku pohybu. 

V liečbe chronickej žilovej nedostatočnosti sa uplatňujú dva hlavné spôsoby liečebného postupu. Konzervatívny alebo chirurgický. 

Konzervatívna liečba je liečbou symptomatickou (liečime príznaky), ktorá uľavuje od ťažkostí a predchádza ich zhoršeniu. Venotoniká sa pri tomto spôsobe liečby podávajú samostatne nebo v kombinácii s kompresnou terapiou. Kompresná liečba je predovšetkým nosenie kompresných pančúch, tie však nevyliečia už existujúce kŕčové žily, ale zmiernie ich ďalšie zhoršovanie. Ich ďalším obmedzením je fakt, že pôsobia iba po dobu aplikácie. 

Venotoniká chránia a spevňujú žilovú stenu a pomáhajú tak zlepšiť jej funkciu. Navyše zvyšujú efekt kompresnej terapie. Preukázateľne zmierňujú kŕče, pocit napätia a majú efekt na hojenie vredu predkolenia. 

Na zmiernenie pocitu ťažkých nôh sa odporúča taktiež relaxačný beh, jazda na bicykli alebo špeciálna gymnastika. Tieto fyzické aktivity zapájajú žilovo-svalovú pumpu a zlepšujú čerpanie krvi smerom k srdcu. 

Vyhnite sa taktiež nadmernému pobytu na slnku, nadmernému teplu, dlhému státiu a nadváhe. Celkovo zdravý životní štýl a zdravá výživa sú veľmi dôležité. 

Akútna hemoroidálna epizóda

Hemoroidálne ochorenie (hemoroidyľudovo: zlatá žila) je veľmi časté civilizačné ochorenie s výskytom do značnej miery závisiace životného štýlu a diétnych návykov. Obvykle sa striedajú obdobia bez príznakov s obdobím, kedy sa vyskytujú akútne epizódy. Tie zvyčajne netrvajú dlhšie ako 3 dniPodľa štatistík zažije aspoň jednu akútnu epizódu hemoroidálneho ochorenia takmer každý druhý z nás. 

Hemoroidálne ochorenie sa objavuje v oblasti konečníka, tzn. v poslednom úseku tlstého čreva. Hemoroidálny žilový pletenec je prirodzenou súčasťou konečníka, odvádza krv a pomáha udržiavať črevnú kontinenciu, tvorí tzv. cievne hydraulické vankúšeHemoroidálne ochorenie vznikne, k sa žilový pletenec zväčší. Hemoroidy sa rozdeľujú podľa miesta ich výskytu na hemoroidy vonkajšie a vnútornéVonkajšie hemoroidy  kryté pokožkou a ich výskyt v populácii je menej častý. Väčšina pacientov prichádza k lekárovi s ťažkosťami spôsobenými vnútornými hemoroidmi. 

Krvácanie je prvým a častým príznakom hemoroidálneho ochorenia. Krv jasno červenej farby sa môže objavovať zo začiatku na toaletnom papieri, nebo leží na stolici, alebo kvapká z konečníka do misy. Zo začiatku býva krvácanie malé, ale s pribúdajúcim rozvojom ochorenia sa zväčšuje. 

Bolesť, svrbenie alebo pálenie prichádza až v neskorších štádiách ochorenia. Pretože ale môžu byť príznakom aj iných ochorení, je nutné navštíviť lekára, ktorý môže iné ochorenia vylúčiť. 

  1. fáza Hemoroidy si zachovávajú pôvodnú anatomickú polohu
  2. fáza Hemoroidy sa prechodne objavujú vonku pri tlačení na stolicu, potom sa samovoľne vracajú späť.
  3. fáza Výhrez hemoroidov prvyprázdňova
  4. fáza Trvalý výhrez hemoroidov 

Medzi hlavné príčiny vzniku akútnej hemoroidálnej epizódy radíme: 

  • vyšší vek (najčastejší výskyt ochorenia je medzi 45. a 65. rokom života) 
  • žilové ochorenie dolných končatín 
  • pokročilá fáza tehotenstva a pôrod 
  • hypertenzia (vysoký tlak krvi) 
  • diabetes mellitus (cukrovka) 
  • obezita 
  • sedavé zamestnanie 
  • nízka úroveň fyzickej aktivity 
  • nevhodný spôsob stravovania (nedostatočný pitný režim, nedostatok vlákniny) 
  • poruchy defekácie (chronická hnačka alebo zápcha) 
  • fyzická aktivita s nadmerným namáhaním brušného lisu (napr. zdvíhanie ťažkých bremien, vzpieranie) 

Hlavné rizikové faktory sú do značnej miery zhodné s príčinami vzniku akútnej hemoroidálnej epizódy: 

  • vyšší vek (najčastejší výskyt ochorenia je medzi 45. a 65. rokom života) 
  • žilové ochorenie dolných končatín 
  • pokročilá fáza tehotenstva a pôrod 
  • hypertenzia (vysoký tlak krvi) 
  • diabetes mellitus (cukrovka) 
  • obezita 
  • sedavé zamestnanie 
  • nízka úroveň fyzickej aktivity 
  • nevhodný spôsob stravovania (nedostatočný pitný režim, nedostatok vlákniny) 
  • poruchy defekácie (chronická hnačka alebo zápcha) 
  • fyzická aktivita s nadmerným namáhaním brušného lisu (napr. zdvíhanie ťažkých bremien, vzpieranie) 

Základní formou liečby pre všetky 4 stupne ochorenia je podávanie venofarmák najčastejšie s obsahom diozmínu a hesperidínu. Cieľom je posilnenie žilovej steny v hemoroidálnom pletenci. Venofarmaká tiež zmierňujú sprievodné príznaky ochorenia ako je krvácanie a bolesť. 

Venofarmaká sa používajú predovšetkým u pacientov s akútnymi ťažkosťami, niekedy pod dohľadom lekára aj u pacientov s chronickým hemoroidálnym ochorením. Pri akútnej hemoroidálnej epizóde je stanovené zvýšené dávkovanie. 

Základom prevencihemoroidálneho ochorenia  režimové a diétne opatreniaOdporúča sa predovšetkým zvýšiť príjem tekutín a vlákniny, taktiež starostlivá análna hygiena, pravidelná fyzická aktivita (plávanie alebo turistika), posilňovanie svalov panvového dna, nácvik zdravého defekačného rituálu a pri akútnej epizóde ochorenia aj fyzický kľud.