Domovská stránka » SPOLOČNOSŤ MEDDI HUB S.R.O. VSTUPUJE NA SLOVENSKO
Inovatívna medicína

SPOLOČNOSŤ MEDDI HUB S.R.O. VSTUPUJE NA SLOVENSKO

V spojení s:
Foto: Adobe Stock
V spojení s:
Foto: Adobe Stock

JIŘÍ PECINA

Zakladateľ MEDDI hub s.r.o
Autor aplikácie MEDDI app

Telemedicínska platforma MEDDI, ktorú priniesla spoločnosť MEDDI hub s.r.o., začína svoje aktívne pôsobenie aj na Slovensku, kde ponúkne služby lekárskym zariadeniam, korporátnej klientele i širšej verejnosti.

Spoločnosť MEDDI hub s.r.o., začala ponúkať svoje služby lekárskym zariadeniam, lekárom a korporátnym klientom. Široká verejnosť sa uvedenia služby dočká v krátkom čase, na začiatku roka 2022.

Telemedicínske riešenie MEDDI ponúka nástroj na zjednodušenie a zefektívnenie komunikácie medzi lekármi a pacientmi a jej umožnenie kdekoľvek a kedykoľvek prostredníctvom zabezpečeného šifrovaného videohovoru alebo chatu. „Naším cieľom je sprístupniť kvalitnú lekársku starostlivosť všetkým a kedykoľvek, keď ju môžu potrebovať, preto naša služba funguje nepretržite, 24 hodín denne, 365 dní v roku,“ hovorí Jiří Pecina, zakladateľ spoločnosti MEDDI hub s.r.o.

Lekárom verzie na mieru

Pre lekárske pracoviská vyvíja akciová spoločnosť MEDDI hub s.r.o. riešenie na mieru. Tak vznikla napríklad verzia aplikácie MOÚ MEDDI, ktorá je vytvorená na mieru pre potreby Masarykovho onkologického ústavu v Brne. Podobné verzie aplikácie sa budú teraz implementovať na onkologických pracoviskách v krajinách Latinskej Ameriky. Pripravuje sa aj spustenie pilotného projektu na otestovanie MEDDI Diabetes. „Telemedicína je skvelým nástrojom na komunikáciu pacientov a lekárov. Ide o komunikáciu ohľadom bežných, každodenných lekárskych záležitostí, nesmierne efektívna je však práve v prípade pacientov s chronickými ochoreniami a rovnako v prípade dlhodobo chorých pacientov. Telemedicína teda výrazným spôsobom obmedzuje potrebu osobných návštev lekárov a umožňuje riešiť mnohé detaily liečby na diaľku,“ vysvetľuje Jiří Pecina.

Telemedicína ako bonus pre zamestnancov

MEDDI hub s.r.o. okrem lekárskych zariadení oslovuje korporátnych klientov, ktorí ponúkajú zamestnanecké benefity. Moderné spoločnosti neustále hľadajú a vymýšľajú nové spôsoby, ako svojich zamestnancov ohodnotiť, a práve zaistenie funkčného systému telemedicíny patrí k posledným trendom. „MEDDI ako služba pre zamestnancov funguje skvele. Zamestnanci oceňujú možnosť konzultovať vlastné zdravotné problémy alebo záležitosti týkajúce sa rodiny kedykoľvek a prostredníctvom mobilného telefónu. Oceňujú tiež následnú možnosť rýchleho objednania k špecialistovi, pokiaľ to situácia vyžaduje,“ hovorí Jiří Pecina. Na druhej strane, pre zamestnávateľov MEDDI znamená spôsob, ako znížiť celkový čas, ktorý zamestnanci trávia mimo zamestnania pri riešení svojho zdravotného stavu alebo zdravia svojich blízkych. To je samozrejme veľkým prínosom aj pre zamestnávateľov. „Z našej skúsenosti vieme, že až 30 percent vecí môžu pacienti vyriešiť s lekárom na diaľku,“ dodáva Jiří Pecina.

Aplikáciu je možné zadarmo sťahovať na AppStore alebo GooglePlay.


Ďalší článok