Domovská stránka » Inovatívna medicína » NELA POCISKOVÁ: VŠETKO SA TOČÍ OKOLO MOJICH DETÍ
Inovatívna medicína

NELA POCISKOVÁ: VŠETKO SA TOČÍ OKOLO MOJICH DETÍ

Foto: Nela Pocisková archiv

Známa slovenská herečka, speváčka, v súčasnosti najmä mama dvoch detí, Nela Pocisková, oslávila začiatkom októbra 30. narodeniny. V krátkom rozhovore nám prezradila, ako sa cíti, ako trávi čas na materskej či ako prežíva aktuálnu situáciu s pandémiou koronavírusu.

NELA POCISKOVÁ

Slovenská herečka, speváčka. Ako 14-ročná dostala úlohu Katky v muzikáli Neberte nám princeznú. V roku 2009 sa spolu s Kamilom Mikulčíkom zúčastnili národného kola pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest, z ktorého ako víťazi postúpili do moskovského semifinále. Jej životným partnerom je Filip Tůma, operný spevák a herec, s ktorým majú spolu dve deti – syna Hektora a dcéru Lianu.

Nedávno ste oslávili svoje 30. narodeniny, srdečne gratulujeme. Ako to robíte, že vyzeráte stále o 10 rokov mladšia?

Ďakujem, ste veľmi milá, ale asi to bude predispozícia, resp. dobré gény po rodičoch, takže za to môžem ďakovať jedine im. No možno je to aj tým, že som sa niekde v 20-tich rokoch „duševne zastavila“. (smiech) Avšak tých desať rokov potom naozaj neviem kedy a ako ubehlo. Nejako sa mi to nechce veriť, ale zase keď sa pozriem do zrkadla, tak je jasné, že už nemám tých dvadsať. (úsmev)

Foto: Nela Pocisková archiv
Ako vyzerá váš typický deň?

Vyzerá nasledovne – po raňajšej hygiene prídu na rad raňajky a potom odprevadíme s Liankou staršieho syna do škôlky. Ak nemám pracovnú aktivitu, tak doobeda sme s Liankou vonku, alebo spolu niečo vymýšľame a na obed ideme pre Hektorka do škôlky. Poobede uspávám Lianku a potom ideme znova von. Ak mám doobeda pracovné povinnosti, tak odprevadím syna do škôlky a s Liankou strávi pár hodín naša rodinná známa. V podstate sa však všetko točí okolo mojich detí, ktoré sú na prvom mieste.

Stíhate sa pri dvoch deťoch udržovať vo forme, aktívne športovať?

Nie, nestíham a riešim to veľmi spontánne. Keď vidím, že mi na chvíľu vychádza voľný čas, utekám na tanečný tréning, to sa mi však podarí naozaj len raz za čas. Avšak zadovážila som si domov bežiaci pás, takže niekedy, keď deti zaspia a mne ostal ešte kúsok energie, využijem to a zabehám si. Nič z toho však nestíham robiť tak často, ako by som chcela…

Akú regeneráciu doprajete svojmu telu po náročnom dni?

No veru, v tomto som ja veľký lajdák, niekedy tomu môjmu telu iba nakladám a veľmi málo mu dávam odpočinku a regenerácie. Čím som však staršia, tým viac sa snažím o svoje telo starať. Mám veľmi rada kvalitnú masáž, po ktorej sa dokážem úplne uvoľniť a zregenerovať, ale najviac mi vždy pomôže dobre sa vyspať.

Čím som staršia, tým viac sa snažím o svoje telo starať. Mám rada kvalitnú masáž, ale najviac mi vždy pomôže dobre sa vyspať.

Ako vnímate aktuálnu situáciu s pandémiou koronavírusu a ako zvládate karanténu?

Samozrejme, že nemám vôbec radosť z toho, čo sa tu deje, ani čo sa deje vo svete. Situácia nie je pre nikoho vôbec jednoduchá. Trvá to už veľmi dlho, a preto som musela aj mierne vypnúť a začať selektovať prichádzajúce informácie, pretože ma to až priveľmi zaťažovalo. Karanténa však nebola pre mňa žiadna veľká zmena, pretože ja som doma na materskej už štyri roky. Zmena bola, keď bol doma aj Filip a prvé týždne sme hľadali spôsob fungovania.

Druhá vlna pandémie už nezastavila úplne všetko, ale skôr pociťujem výraznejšiu negativitu a zlé naladenie ľudí v spoločnosti, cítiť paniku a strach. Mnohí ľudia z brandže riešia existenčné problémy, takže to, čo sa deje, nie je vôbec žiadna sranda. K pandémii sa však môžu vyjadrovať iba odborníci na danú tému a ja nebudem spochybňovať žiadne rozhodnutia ľudí, ktorí to študovali a rozumejú tomu. Dúfam a verím, že sa z tejto situácie nájde východisko.

Boli ste niekedy v takej situácii, kedy vám pomohla moderná medicína?

Moderná medicína zachraňuje denne milióny životov. Ja sama som mala zlomenú ruku, zlomené dve rebrá, riešila som už naozaj mnohé zdravotné stavy či problémy, plus k tomu moje dva pôrody, kedy mi moderná medicína naozaj veľmi pomohla.

Ďalší článok